wyprawy

Wyprawa do Chin

eccotravel
Source: http://www.eccotravel.eu/
Gdzie Polacy zwykle wyruszają na urlop? Odpowiedź jest łatwa: Grecja, Włochy, Kreta. Każdego roku miasta nadmorskie w tych krajach są zatłoczone turystami. W dawnych czasach były to wycieczki egzotyczne, teraz te miejsca są totalne ograne. Nie zadziwisz bliskich fotkami spod piramid, gdyż prawie każdy już je widział. Ludzie, którzy zamierzają odznaczyć się jakąś oryginalnością, powinni wybrać inne kierunki letnich podróży. Na mapie można odszukać mnóstwo miejsc, które są ciągle nieodkrytymi plamami przez polskich i innych odwiedzających. Takim krajem, bardzo wielkim zresztą, jest Chińska Republika Ludowa.

Jak należycie przygotować się do wycieczki własnym środkiem transportu?

Mapa i kompas
Author: hisks
Source: http://www.sxc.hu
Nadchodzi lato, okres, w którym bardzo wielu z nas stara się wybrać chociażby na parudniową wycieczkę do dowolnego ciekawego miejsca. Trudno jednak jest się temu dziwić, ponieważ przecież jest to świetny sposób na wykorzystanie swojego wolnego czasu i przynajmniej krótkie oderwanie się od całej swojej rzeczywistości.

Rzecz o gadżetach, przyborach i innych artykułach potrzebnych każdemu harcerzowi w czasie wakacyjnych wycieczek

strzyżenie u fryzjera
Author: Mainstream
Source: http://www.flickr.com
Harcerskie wyprawy są bardzo emocjonujące i dają uczestnikom niepowtarzalną możliwość obcowania z przyrodą. Taka sytuacja niejako wymusza zakup odpowiedniego sprzętu, który podczas wyjazdu jest po prostu niezbędny

Kurtki sportowe są bardzo ciepłe

buty trekkingowe
Author: Susanne DaDavidsson
Source: http://www.flickr.com
Spodnie trekkingowe warto trzymać w swojej szafie. Powinniśmy wydawać sobie fakt z tego, że im solidniejsze będą spodnie, które ubieramy, tym więcej będziemy mieli szansę w nich chodzić. Dlatego właśnie tak ważne jest to, by spodnie trekkingowe pojawiały się w naszej szafie, zwłaszcza że wspaniale sprawdzają się one na dalekie spacery.

Jak planować podróż kamperem lub z przyczepą?

kamper
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Zima to czas doskonały do przeprowadzania wszelkich remontów oraz wprowadzania ulepszeń w kamperach oraz przyczepach. W ciągu paru miesięcy bez kłopotu uporamy się ze wszystkimi problemami technicznymi. Jednakże okres zimowy to także doskonała pora, aby rozpocząć zamyślać oraz organizować wakacyjne podróże. Wielu kierowców zastanawia się, w jaki sposób to zrobić.Naturalnie w pierwszej kolejności musimy wyznaczyć cel tegorocznej ekskursji. Paradoksalnie jest to trudniejsze aniżeli reszta przygotowań.

Dlaczego z roku na rok wyjazdy kitesurfingowe stają się tak niezmiernie modne?

kitesurfing
Author: Alberto Otero García
Source: http://www.flickr.com
Teraz możemy śmiało zauważyć wzrost zainteresowania przeróżnymi ciekawymi sportami, które do tej pory nie posiadały znacznej ilości żarliwych fanów. Jest to z pewnością połączone nie tylko z tak zwaną globalizacją i otwarciem na świat przez choćby dojście do sieci www i wymianę doświadczeń i pomysłów ze wszystkimi mieszkańcami ziemi, ale także z potrzebą dokonania czegoś ciekawego, czym zajmuje się niezmiernie mało ludzi.

Jak wyglądają wakacje marzeń? Każdy z nas ma inne pomysły, lecz dla każdego znaczą same przyjemności

Bali
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Jak spędzić wakacje swoich marzeń? skutecznym sposobem jest zorganizowanie wycieczki niezwykłej, takie, która zapadnie w pamięć już na zawsze. Wielu z nas o tym marzy, często też takie podróże planowane są jako podróż poślubna. Pamiętajmy zawsze, żeby przed taką wycieczką wszystko dokładnie sprawdzić. Skoro decydujemy się na kupienie kosztownej i ekskluzywnej wyprawy nie powinniśmy niczym się martwić.

Z jakiej przyczyny wyposażenie harcerskie warto zamawiać przez Internet?

przewodnik
Wyjazdy na obozy, turnieje harcerskie, podróże górskie - do wszystkich tych wariantów aktywności potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Nie jest prosto zdobyć coś wyśmienitego w prostym sklepie sportowym, gdyż nie zajmują one się stricte rozpowszechnianiem harcerskiego ekwipunku. Gdzie wobec tego szukać?

Studenckie wyjazdy – opcja na tanie i idealne wczasy

Zakynthos
Author: Trip & Travel Blog
Source: http://www.flickr.com
Akademicka młodzież to szczególna grupa społeczna, chętna do niezapomnianych przygód, ale zawsze bez pieniędzy. Touroperatorzy chcą udostępniać młodzieży wyjazdy na wymarzone wczasy tworząc specjalną ofertę dla studentów.

Ekwipunek na wyprawę górską lub rowerową

góry2
Source: www.morguefile.com
Zbliżają się dużymi krokami cieplejsze miesiące, w trakcie których, długo przed rozpoczęciem wakacji, mnóstwo ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Stanowi to bardzo dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie wypoczynku, zanim na trasach górskich, polach namiotowych i w pensjonatach pojawi się sto tysięcy wczasowiczów – jednak potrzeba do tego silnego charakteru i fizycznej sprawności, a na pewno solidnego stanu zdrowia.

Dalekie podróże okazują się rzeczywiście interesujące, może najbliższy urlop przeznaczysz na Bali?

Bali
Author: Frontierofficial
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok dalekie wycieczki cieszą się wśród Polaków coraz znaczniejszym zainteresowaniem. Spowodowane bywa to w ogromnej mierze łatwością podróżowania po świecie, jak także obniżeniem kosztów zagranicznych wczasów w stosunku do odpoczynku w Polsce. Oczywiście na luksusowe wczasy w egzotycznym regionie świata należy zagospodarować większe środki, lecz wielokrotnie urlopowicze wolą inwestować znaczniejsze pieniądze raz na parę lat oraz przeżyć wyjątkową przygodę.

Nowy Targ – odwiedź i zakochaj się w tym mieście

tanie noclegi nowy targ
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Nowy Targ, miasto w województwie małopolskim, jest słynne z faktu, że stanowi główny ośrodek wymiany handlowej, transportu i wytwórczy Podhala. Już samo umiejscowienie miejscowościu zbiegu Białego i Czarnego Dunajca u podnóża Gorców, powoduje, że jest ona niewykle miłą dla oka okolicą, zarówno pod względem kulturowym, jak i fauny i flory.

Jak wyłowić należyte buty trekkingowe?

góry
Author: Ashley Van Haeften
Source: http://www.flickr.com
Porządne buty trekkingowe to kluczowy sprzęt każdego podróżnika górskiego. Nie jest je bezproblemowo znaleźć, w szczególności kiedy weźmiemy pod obserwację bogactwo stylów, różne wysokości, materiały i warianty podeszwy. Powinny być zdolne do wykorzystania zarówno latem jak i zimową porą. Ważne znaczenie ma komfort używania. Jak wskutek tego wyłowić te właściwe?

Pages