wakacje

Jak nie do Tunezji, to gdzie? W jaki sposób globalny terroryzm zmienił trasy pokonywane przez polskich urlopowiczów

krajobraz Zanzibaru
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
Zamorskie eskapady od wieków kusiły polskich i europejskich wczasowiczów - bądź co bądź w naszych szerokościach geograficznych pogoda jest nieprzewidywalna, a koszty zakwaterowania czy wyżywienia dość wielkie. Przy tym najprawdopodobniej każdy chce zobaczyć malownicze krajobrazy i przynajmniej raz w życiu pojechać bliżej Zwrotnika Raka. Niemałą popularnością wciąż cieszą się śródziemnomorskie państwa, choć w ostatnim czasie rząd odradza podróże w te rejony, a dokładniej do Egiptu albo Maroka, ze względu na zagrożenie atakami terrorystycznymi. Oczywiście nie każdy urlopowicz jest lękliwy, ale cóż szkodzi przeanalizować inne cele podróży.

Miejskie sprawdzone pomysły na ferie!

Author: maohamed.shaaz
Upragnione wakacje wreszcie przyszły. Nasze dzieci czekały na ten ostatni dzwonek jak na wybawienie. W końcu pracowały jak najlepiej cały rok. Sumiennie odrabiały prace domowe, pisały sprawdziany, biły się o najwyższe noty. Czasami także pomagały nam w gospodarstwie domowym. Nie ulega wątpliwości, że zasłużyły sobie za ten trud na nagrodę.

Gdzie na wypooczynek - wskazówki

morze
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Urlop 2015 najwyższy czas już planować. Gdzie, kiedy oraz za ile? Podpowiemy ci niedrogie oraz mniej popularne pomysły dokąd na wczasy 2015. Gdzie wybrać się na lato, aby zapłacić mało lub nic, jak również kiedy i w którym miejscu można zrobić sobie najlepsze wakacje, przerwę w nauce czy spędzić czas pośród seniorów. Dla każdego coś miłego.

Interesujące obiekty na Słowacji i Węgrzech, które warto odwiedzić

góry w Słowacji
Author: Marcus Povey
Source: http://www.flickr.com
Słowacja oraz Węgry są bardzo ładnymi krajami. I chociaż tak naprawdę na Ziemi w zasadzie autentycznie wszystkie państwa mają turystom dużo do zaoferowania, to prawda jest taka, że w sumie Słowacy i Węgrzy bez cienia wątpliwości mogą być dumni z własnego kraju. Sporym atutem tych miejsc jest to, z polskiego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są blisko nas. Szczególnie mieszkańcy południa Polski nie mają zbytnio daleko. W takim razie: jak zorganizować dla siebie niezapomnianą wycieczkę po Słowacji lub Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć na Słowację.

Co ciekawego zaoferować może Południowa Afryka, najważniejsze wiadomości o wycieczkach do RPA

wakacje
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Urlopy w daleko położonych, egzotycznych miejscach zaczęły się cieszyć coraz większą popularnością pośród turystów. Od pewnego czasu popularność tę zyskują południowo afrykańskie kraje, oferujące przygodę, której nie doświadczy się w innych miejscach. Najdalej od naszego kraju leży RPA, niedawno jeszcze kraj wielkich podziałów w społeczeństwie i burzliwych wewnętrznych stosunków.

Wakacje inaczej

Author: Sport-shop.pl
Ahoj przygodo! Zbliża się lato, a razem z nim okres wakacyjnych wyjazdów. Nie każdemu pasuje spędzanie kolejnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla tych osób idealną alternatywą jest przykładowo wybranie się pod namiot nad jezioro, albo w cichy zakątek gór. Świetnym pomysłem jest też wyjazd za granicę, po prostu przed siebie. Jeśli mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.

Potrzebujesz ciekawego pomysłu na urlop? Wybierz się na wyprawę kitesurfingową z doświadczonym organizatorem

Kitesurfing
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com
Wakacje są czasem, kiedy chce się wypocząć i zaznać relaksu. Jednocześnie jednakże w czasie urlopowych wypraw dąży się do tego, aby zobaczyć jak najwięcej interesujących atrakcji oraz zaznać emocjonujących przeżyć. Warto dołożyć starań, żeby wakacje stały się niezapomnianym czasem w naszym życiu. Inspiracją na spędzenie wspaniałych wakacji potrafią okazać się wyjazdy na kitesurfing.

Wypoczynek w pensjonacie górskim

piękne góry
Author: Matt Kowal
Source: http://www.flickr.com
Góry Izerskie, leżące na granicy Polski i Czech, to wyjątkowo ciekawe miejsce dla pragnących wrażeń turystów. Znane z cudnych krajobrazów, bogatej w atrakcje turystyki rowerowej, narciarskiej a nawet konnej, teraz kusi również ogromnie rozwiniętą bazą turystyczną. Inne ciekawe rzeczy, które warto zobaczyć, to wyścigi psich zaprzęgów oraz Izerski Park Ciemnego Nieba. Jednym z najbardziej popularnych atutów to jednak wyjątkowo rozwinięta agroturystyka.

Wakacje wynagradzają nam ciężką pracę

Łazienka, Uroczysko Siedmiu Stawów
Author: Uroczysko Siedmiu Stawów
Source: Uroczysko Siedmiu Stawów
Cały rok ciężko pracujemy oraz przykładamy wielkich sił, aby jak najwspanialej wypełniać własne zadania. Dlatego podczas urlopu należą nam się odpowiednie wygody, a co się z tym łączy, należy przyłożyć wszelkich sił, żebyśmy wtedy mogli sobie zezwolić na znacznie więcej. Warto więc tu rozpocząć od noclegu na odpowiednim poziomie oraz od obsługi, która spowoduje, że poczujemy się tak, jak byśmy byli w raju oraz jakby cały świat od razu padł u naszych stóp.

Niebanalne wakacje dla najmłodszych i nie tylko

łąka
Author: PhillipC
Source: http://www.flickr.com/
Trudno jest w nowym tysiącleciu zorganizować dziecku przepiękne wakacje, które będzie ono pamiętać aż do późnej starości. W przesadnym natłoku firm zajmujących się organizowaniem kolonii łatwo stracić orientację. Wakacje dziecka czy to wiosną, czy latem należy planować z określonym wyprzedzeniem. Dobrze przygotować się na bardziej aktywne formy wypoczynku oraz na co bardziej oryginalne propozycje agencji turystycznych, które mogą sprawić wiele radości dziecku.

Nie musisz tkwić w mieszkaniu - zorganizujmy sobie interesujący wyjazd

wycieczka
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Jeśli marzy nam się fantastyczny wyjazd na urlop, to na pewno nie pozostaje nam nic kolejnego, jak zwyczajnie go zorganizować. I tak właśnie przez to mamy szanse zasiąść przed komputerem i zająć się wynajdywaniem fantastycznych miejsc w naszym państwie. Ma szanse się okazać, iż szukając zakwaterowania w górach znajdziemy tam sporo niesamowitych oraz równocześnie wspaniałych ofert, że trudno będzie nam się zadecydować na tą najlepszą, nie mniej z pewnością coś dla siebie wybierzemy.

Sigma – specjaliści w branży fotograficznej

Aparat cyfrowy BenQ P1410
Author: BenQ
Source: BenQ
Wakacje to czas urlopów, wyjazdów oraz sielanki. Oszałamiające krajobrazy, wyrafinowane towarzystwo, pogodnie spędzone chwile to bez wątpienia znaki rozpoznawcze najcieplejszej pory roku. Wspomnienia są jednak przemijające a także niezmiernie szybko znikają pod naporem codziennych obowiązków. By tak się nie stało nasze wakacyjne wojaże należałoby upamiętnić na fotografiach. Wskutek tego sklep fotograficzny to miejsce, jakie winien odwiedzić każdy prawdziwy urlopowicz.

Wczasy w górach

góry
Source: www.morguefile.com
W okresie wakacji sporym problemem bywają nieraz dzieci. Zwłaszcza w młodym wieku trudno przecież liczyć na to, by te brać do muzeów lub również na oglądanie zabytków wielorakich obiektów. Warto więc zwykle tak zaplanować wakacje, by dzieci ani rodzice się na nich się nie zanudzili, co mimo to zazwyczaj nie bywa kwestią prostą, a wręcz przeciwnie, jest to jedna z kwestii, która prawie w każdej sytuacji wywołuje kłopoty.

Egzotyczne wakacje w pięknym Wietnamie

Na wakacje zawsze jest odpowiednia pora! Bez względu na to jaką mamy pogodę za oknem, czy porę roku za pasem. Wszystkim należy się przygoda. Życie w XXI wieku niewątpliwie ma swoje walory. Wśród nich są bezproblemowe wyprawy w każdy fragment globu. No, może nie całkiem bezproblemowe, za taką przygodę musimy zapłacić.

Pages