rasy

Jak najlepiej dbać o zdrowie psa?

Kot domowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od dawnych epok. Jak tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać większą zdolnością myślenia, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że te stworzenia mogą służyć nie tylko do zabijania i dawania przyodziewku. Zrodziła się idea hodowania, a wilki, które później dość długo i powoli przekształcały się w nieco inny gatunek, bliżej znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako dodatkowi członkowie plemion, i wyjątkowo czujne i przydatne narzędzia: do tropienia, do alarmowania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.

Zdrowie czworonoga

pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wielu właścicieli dbających o własne psy decyduje się na dawanie im pokarmów gotowych. Tego typu traktowanie zwierząt jest niezwykle rekomendowane przez sporą rzeszę znawców. Internetowy sklep zoologiczny to miejsce gdzie odpowiednie pokarmy można nabyć szybko i tanio. W nowym tysiącleciu warto zapewnić pupilom wszystko co dla nich najlepsze, zadbać niezwykle intensywnie o ich prawidłowy rozwój.

Tibetan mastiff rasą wyjątkowo popularną

Tibetan mastiff
Author: Andrea Arden
Source: http://www.flickr.com
Niebanalną w hodowli rasą jest zdaniem wielu specjalistów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie swym sprytem i szczególną urodą. Nasza hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym obszarze specjalistów zachęca potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do dnia dzisiejszego rasa ta cieszy się zwiększającym się nieustannie zainteresowaniem.