porady

Rady na temat idealnego dobrania oświetlenia do akwarium

Ryba pływająca w akwarium
Author: hisa fujimoto
Source: http://www.flickr.com
Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania w dobrej formie roślin akwariowych, jak również ryb i pozostałych zwierząt. Niepoprawnie dopasowane światło powoduje niekiedy gnicie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. By temu zapobiec, ważna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie nieprzydatne okazują się niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.

Podróże kształcą

Istnieje takie znane przysłowie: podróże kształcą. Ciężko się z tym nie zgodzić – nic tak mocno nie otwiera ludzi na inne przekonania i cywilizacje, jak podróże po świecie. Wiele badań naukowców pokazało, że ludzie, którzy rzadko opuszczają swoje miejsce zamieszkania cechują się najczęściej dużym stopniem ksenofobii. Niezwykle często z poczuciem wyższości spoglądają na inne narody, często nie mają za wielkiego pojęcia o świecie. Naturalnie sporo w życie ludzi może wnieść czytanie ambitnych książek, jednak to nie może się równać z osobistym doświadczeniem.

Gdzie wybrać się w maju

Tatry
Author: Szift
Source: www.flickr.com
Weekend majowy to czas, w jakim wiele osób może odpocząć od męczącej pracy oraz nabrać nowych sił do działania, aby jednak tak było wakacje wypada naprawdę dobrze zaplanować. Dobry pomysł na weekend majowy to jednak kwestia, która nie w każdym przypadku przyjdzie komuś do głowy sama. Źle byłoby zmarnować ten czas wyłącznie przed telewizorem, z kolei wyprawa gdzieś poza kraj na te parę dni w rzadkich przypadkach jest tutaj dobrą inwestycją. Gdzie więc się najdokładniej wybrać, by mieć pewność, że urlop będzie dobrze spędzony? Odpowiedzi na to zapytanie, niewątpliwie dobrze teraz poszukać na znakomitych stronach internetowych z licznymi wskazówkami.

Hodowla mruczków w domu

kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Odznaczają się dużą dozą niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą może być fakt, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez ludzi. Z tego powodu chętnie przygarniane są przez ludzi, którzy mają niewiele czasu ze względu na pracę i inne obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w stosunkowo spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie zwierzęcia na dwór.

Zbilansowane karmienie domowego pieska

pies rady buldog
Author: Sokoban CN
Source: http://www.flickr.com
Kiedyś czworonogiego przyjaciela żywiono tym, co akurat było na domowym stole. Nieraz do miski pieska wpadała wątróbka, od czasu do czasu urywek kiełbaski. Na szczęście dla formy psiaków te dni dobiegły końca, bo teraz w sklepach można znaleźć wiele różnych dobrych produktów odżywczych dla zwierzaków.