pies

Czym tak naprawdę najlepiej karmić domowe zwierzaki by wyrosły na zdrowe?

pies
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu

Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niezmiernie często zwierzaki. W tym miejscu pożądane byłoby zaryzykować stwierdzeniem, że w wielu przypadkach nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej jednak nasze trendy w posiadaniu zwierząt są nadzwyczaj różnorodne.

Karma Acana – najlepsza karma dla twojego kota

Karma sucha dla kotów Acana
Source: www.zwierzakowo.pl
Posiadasz kota lub psa? A może oba zwierzaki? Ufasz jednemu producentowi karm dla zwierząt? Jeśli tak, to dla własnych zwierzęcych pociech wybierz karmę Taste of Wild. Zarówno koty, jak i szczekające czworonogi będą zadowolone z tego smacznego pokarmu.
W odróżnieniu od innych karm, Taste of Wild reklamuje się jako żywność niezawierająca zbóż. W przypadku ludzi jest na odwrót - kiełki zbóż są uznawane za dodatkowy walor. Mimo to w przypadku kotów właściciele czworonogów skarżą się na zastępowanie zbożem wartościowego mięsa i owoców.

Dlaczego warto posiadać psa?

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Niegdyś psy ogólnie służyły swoim właścicielom jako świetna ochrona przed chociażby drapieżnikami. Zwłaszcza na wsi bardzo często psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Obecnie w dalszym ciągu psy są często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, na przykład są doskonałe jeżeli w rachubę wchodzi branża ochroniarska. Naturalnie w tym wszystkim raczej nie ma nic złego, przecież jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez wątpienia nie jest im źle. Jednakże takie zwierzaki jak przykładowo tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z takich przyczyn.

Ciekawe informacje o żywieniu zwierząt domowych

Kot, zwierzęta domoiwe
Author: wrhoanaz
Source: http://www.sxc.hu
Karmienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, jedzenie dla ludzi nie zaspokoi potrzeb dotyczących diety naszych pupili a wręcz odwrotnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzęta trzymane w domach różnią się od swoich nieudomowionych przodków – są bardziej podatne na drobnoustroje, bardziej delikatne oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice dotyczą również karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dostarcza kluczowych minerałów, makro i mikroelementów.

Stosowna dieta dla czworonoga zagwarantuje mu zdrowie, dobrą pielęgnację i żywiołowość, którą ma na co dzień

karma dla psów
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Piesek, najlepszy towarzysz ludzi. Zazwyczaj opiekuje się własnym panem, ochrania go i broni. Nieraz jest zazdrosny i zawsze domaga się uznania i kierowania na niego uwagi. Ale także jest zależny od właściciela. Wymaga regularnych spacerów oraz należytego karmienia, a też przez pełen czas dostępu do wody.
Tags: 

Akcesoria niezbędne przy psiaku w domu

pies
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Pies w mieszkaniu to bardzo duża odpowiedzialność. Co ważne decyzja musi być uprzedzona paroma etapami. Na początku, musimy sobie odpowiedzieć na kilka ważnych kwestii. Czy posiadamy odpowiednią ilość czasu na tresurę i wyprowadzanie psa na spacer? Czy ma się kto nim zająć w szczególnych momentach? I najważniejsze, czy jesteśmy odpowiedzialnymi ludźmi i gotowi na opiekę nad nowym członkiem rodziny?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila

Dwa owczarki niemieckie
Author: Harold Meerveld
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli masz niedużego psa i martwisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wtedy krzywdy, bez wątpienia powinieneś pomyśleć o założeniu dla niego jakiegoś płotu. Kiedy masz małego pieska na przykład w bloku i nie chcesz, aby wypadł przez taras, wtedy z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.

Bez zwierzaków domowych w mieszkaniu jest smutno

Author: West Zest
Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim prawdziwego, naturalnego wnętrza. Dom bez psiaka lub kotka nie posiada w sobie przyjaznej klimatyczności, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który przecież wszyscy nosimy w sobie, nie ma także bezmiernego przywiązania (zwłaszcza psiaki, chociaż kociarze mogą się zdenerwować). Zanim jednakże zdecydujemy, iż jednak chcemy posiadać zwierzę pamiętajmy, żeby wybrać dobrze. Kotek czy piesek? Jaka rasa? To wszystko musimy dokładnie rozważyć.

Karma Brit Care - zachwycająca karma dla uczulonych psów

Pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Mimo tego, że na rynku odnajdziemy dziś multum rozmaitych karm dla psów, to nie zawsze nasz pupil ochoczo będzie daną karmę spożywał. Nie chodzi wyłącznie o walory smakowe czy o to, że pies jest po prostu wybredny, czasami problem zdoła być nieco większy. Niektóre psy zdołają być drażliwe na pewne pierwiasteki znajdujące się w karmie, jeszcze inne mogą mieć zaparcia albo bóle jelit czy żołądka.

Szczęśliwy pies to ułożony pies

Author: Gore Fiendus (Jerry Frausto)'s
Każdy z nas marzy o tym, aby jego czworonożny przyjaciel był psem idealnym, najlepiej czytającym w myślach właścicielowi. Takie sceny zdarzają się niestety jedynie w filmach, a o to, aby nasz pies był idealny lub chociaż przypominający ideał zachowania, właściciel musi zadbać sam poprzez odpowiednie metody wychowawcze.

O szczeniaczka należy się troszczyć

kot
Author: Linda Tanner
Source: http://www.flickr.com
Nie istotne jest to, jakie zwierzę posiadamy w domu, czy to świnka morska, kot albo pies o każde z nich warto jak najwspanialej dbać i wykonywać wszystko, aby miały zapewniony jak najlepszy komfort do życia. Na szczęście dzisiaj to zadanie mamy uproszczone, gdyż producenci elementów dla zwierząt prześcigają się w propozycjach, co zrobić, aby nasz zwierzak był usatysfakcjonowany z życia i by jednocześnie miał szanse nam jak najdłużej towarzyszyć.

Orijen jest najlepiej zbilansowaną karmą dla każdego kota dając mu energię na cały dzień

Pies Shi-Tzu
Author: JakeCop
Source: http://www.sxc.hu
Przyjęcie do domu kociaka to marzenie wielu ludzi. Niestety przyjęcie zwierzaka to nie wyłącznie przyjemności, ale też i obowiązki, z których nie każdy może się wywiązać. Pragnąc zwierzęcego towarzystwa należy przemyśleć sprawę kilka razy zanim zdecydujemy się zaprosić kolejnego lokatora do własnego domu.

Akcesoria i niezbędne dodatki dla psów - odżywcza karma od marki Versele Laga

Pies na łóżku
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie psa wiąże się z niesłychanie wielką odpowiedzialnością. O psa wypada dbać bezustannie, bo pies nie jest zabawką, lecz żywą istotą, jaka tak samo jak człowiek czuje strach, radość, łaknienie oraz tak samo jak człowiek pragnie zainteresowania i opieki. Dlatego jeżeli decydujesz się na kupienie psa musisz wiedzieć, iż przez cały czas będziesz musiał przeznaczać mu czas oraz uwagę, oraz także dbać o każde jego potrzeby. Pies to wyjątkowe zwierzę, jakie ogromnie przywiązuje się do człowieka, dobrze traktowane potrafi być prawdziwym, niezwykle wiernym przyjacielem.

Pages