Gdańsk

Wrocław i Gdańsk – czy warto zobaczyć?

Wrocław
Source: www.morguefile.com
Jest dużo punktów w kraju, które warte są zwiedzenia. Wielkie miasta posiadają swój specyficzny urok. Poza oczywistymi propozycjami, które się zwykle wymienia, czyli Warszawą i Krakowem, jest także dużo pozostałych, wartych zwiedzenia miejscowości. Ich zalety wynikają z rozmaitych elementów. Może to być bogactwo zabytków architektury lub sztuki, piękne widoki, czy też charakterystyczna lokalizacja miejscowości.

Czy warto wybrać się na Wschód?

flaga rosji
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Wschodnie obszary Europy są ciągle marnie zwiedzane przez rodaków. Masy mieszkańców Polski latem wyrusza na chorwackie i tunezyjskie plaże, tylko mała garstka wielbicieli wschodnich kultur wybiera wycieczkę do Rosji i innych okolicznych krajów. To olbrzymi błąd.

Mamy u nas wiele fajnych zakątków!

wycieczka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com
Czy Polska jest najpiękniejszym miejscem na kuli ziemskiej? W zupełności obiektywnie nie sposób odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Zapewne w zestawieniach najatrakcyjniejszych państw nas generalnie nie ma: nie oszukujmy się, nasza architektura mocno odbiega od chociażby francuskiej. Jednakże i tak Polska to takie miejsce, które jest pod niezliczonymi względami godne uwagi. Respektujmy własną ojczyznę, czy tak naprawdę mamy inne wyjście? Rozpocznijmy tekst od małego polecenia: warto jak najszybciej poszukać mapy pomorze - piękne mamy morze...

Wschód zaprasza

Wycieczki na Białoruś
Source: www.oliviaforever.pl
Wschodnie obszary naszego kontynentu są ciągle słabiutko zwiedzane przez mieszkańców Polski. Miliony mieszkańców Polski latem wyrusza na chorwackie i tunezyjskie plaże, wyłącznie mała garstka fanów wschodnich klimatów wybiera wycieczkę do Rosji i innych ościennych krajów. To olbrzymi błąd.