góry

Jak można podjąć walkę z nadwagą, jeżeli klasyczne metody i sposoby nie będą skuteczne.

dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nasze społeczeństwa od niedawna zaczęły się borykać z problemem otyłości, i problem ten jest coraz bardziej poważny. Liczba ludzi którzy mają za dużą wagę rośnie bardzo szybko, przekłada się to niestety na zwiększoną liczbę najróżniejszych chorób i duże wydatki przeznaczane na lekarstwa. Przyczyn takiej sytuacji jest kilka, do najistotniejszych należą zła dieta i siedzący tryb życia.

Skitouring - czym jest oraz co warto o nim wiedzieć?

skitouring-obrazek
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl
Skitouring to pojęcie, jakie oznacza górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast korzystać z wyciągów, zdołają wędrować w górach na nartach, co daje im możność fascynujących przeżyć, oraz także poprawy swojej kondycji. Niektórym jednostkom chodzenie pod górkę na nartach może wydawać się wprost nieosiągalne, niemniej jednak dzięki trafnemu wyposażeniu - jest to możliwe.
Tags: 

Wakacje w Polsce - czy to dobry pomysł?

Pieniny, góry
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Polska jest krajem niezwykle różnorodnym pod wieloma aspektami. O jej atrakcyjności świadczy na przykład zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu także dużo zachęcających miejsc na wypoczynek ze względu na dostęp do jezior lub rzek o czystej wodze. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tego powodu Polacy mają wiele rozmaitych możliwości spędzania wolnego czasu oraz wycieczek wakacyjnych. Pomimo tego na dzień dzisiejszy coraz częściej Polacy wyjeżdżają na urlopy za granicę, często nie będąc w pełni świadomymi atrakcyjności własnych okolic.

Wybierz najlepsze miejsce na relaks - pojedź do Karpacza!

Karpacz, widok ze Śnieżki
Author: arekz
Source: http://www.flickr.com
Wczasy to czas kompletnego relaksu, należy więc zawczasu się do niego przyszykować. Być może, że na aurę nie mamy wpływu, jednak możemy wybrać w które miejsce pojedziemy i z wyprzedzeniem zrobić zamówienie w miejscu, w którym się zatrzymamy. Odpoczynek przysługuje nam się nie tylko w porze letniej, ale również zimowej!

Wakacje się zbliżają, czyli w polskich górach naprawdę warto spędzić urlop

wakacje
Author: Kolin Toney
Source: http://www.flickr.com
Wakacje będą prędzej niż nam się wydaje. Właśnie dlatego osoby, które chcą gdzieś wyjechać, powinny już dzisiaj zacząć myśleć o zapewnieniu sobie noclegu. Pośród cieszących się popularnością w Polsce kierunków znajdują się góry. Nie wszyscy decydują się na jednak pełne turystów Tatry. Interesujący urlop można spędzić też w Pieninach.

Przeglądamy oferty - gdzie można zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

pensjonat w górach
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Turyści z całej Polski zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. Zimową porą można jeździć na nartach, w okresie letnim chętniej zdobywa się szczyty górskie wędrując szlakami turystycznymi. W większości przypadków spędza się tam kilka bądź kilkanaście dni, więc warto zapoznać się z propozycjami pensjonatów, w jakich będziemy mogli się zatrzymać.

Najlepszy baseny termalne w Polsce

Author: www.nartyslowacja.pl
O ile myślisz o wycieczce nad Podhale, przemyśl, czy nie warto zwiedzić inne miejsce niż wybierane przez większość turystów Zakopane. Podhale kryje w sobie wiele fajnych miejsc, które są niedoceniane przez Polaków. Najtrafniejszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która leży zaledwie 20 km od Zakopanego. Jest to zaciszna i malutka wioska turystyczna, która oferuje mnóstwo atrakcji dla turystów.

Gdzie możemy nareszcie wypocząć?

szklarska poręba
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy, najczęściej ci tacy raczej niewielcy, ciągle narzekają, że ich położone w górach pensjonaciki, domy gościnne bądź lokale gastronomiczne nie są za bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Jednak czy takie tezy są w zupełności trafione? Być może chodzi tutaj o najzwyklejszą chciwość? W końcu Białka Tatrzańska (www.eholiday.pl) bądź Karpacz są uwielbiane przez dużą część naszego społeczeństwa! Pewnie gdybyśmy byli trochę bogatszą nacją, ludzie funkcjonujący w świecie turystyki byliby sporo bardziej usatysfakcjonowani, lecz i tak trudno mówić, iż turystyka w naszym kraju to słaby rodzaj interesu.

Decydując się na wycieczkę, zaopatrz się w namiot|Jeśli namioty turystyczne to jedynie sprawdzony producent

plecak górski
Author: Tonnerre Lombard
Source: http://www.flickr.com
Nie ma obowiązku być modnym wybierając się w góry czy ruszając na festiwal? Jasne, że nie jest to konieczność, jednak komfort idący w razem z ciekawym dodatkiem, takim jak markowe namioty turystyczne jest kwintesencją znakomitego stylu. Wybierając markowe akcesoria można mieć pewność doskonałej, niepodważalnej jakości, z tego też powodu warto zainwestować w markowy produkt już dziś. Wygoda w czasie wycieczki sprzyja zapamiętywaniu jedynie dobrych oraz miłych momentów.

Jedziemy na stok. W jaki sposób dobrze się przygotować?

Snowboard
Author: Gavin Craigie
Source: http://www.flickr.com
Do rozpoczęcia ferii zostało parę dni. To z pewnością zbyt mało, aby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy uczynić, by nie wrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym należy pamiętać, jak też jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wyjazdu na stok?

Jak dopasować niezawodne buty turystyczne na wyjście w góry?

Tatry
Author: hosiawak
Source: www.flickr.com
Podróżujemy coraz częściej i coraz dalej. Sporo ludzi rezygnuje z drogich hoteli i stawia na obcowanie z przyrodą. Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest wspinaczka po górach. Z jednej strony piękna i śmiała, z drugiej zaś groźna i nie łatwa. Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko na siebie, z pomocą przychodzi nam specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego wykorzystaniu jest możliwe zminimalizowanie potencjalnego ryzyka, a nasza przygoda z górami z pewnością będzie niezapomniana.

Karkonoskie kurorty przyjmują turystów

Karpacz, widok ze Śnieżki
Author: arekz
Source: http://www.flickr.com
Szklarska Poręba jako miasto jest badzo ciekawym miastem turystycznym, położonym w samym sercu Karkonoszy. Co roku w każdym sezonie, tak letnim, jak i zimowym, nie brakuje zainteresowanych wycieczką w Góry Karkonoskie turystów. Ośrodki turystyczne usytuowane w górach są niezwykle popularne, więc warto zwrócić uwagę na korzystne cenowo miejsca noclegowe. W Szklarskiej Porębie na każdą porę roku przygotowanych jest wiele niespodzianek i atrakcji dla przyjeżdżających z wizytą gości, też zagranicznych.

Gdzie żyje się lepiej? W obcym kraju czy w naszym kraju?

piękne góry
Author: Matt Kowal
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy nasi rodacy muszą dopiero wyjechać do innego kraju, by docenić własny kraj. Być może jest identycznie z pozostałymi nacjami. Krytykuje się swoje, nie znając innego. W największe ilości przypadków nasz kraj doceniają Ci, którzy albo wyjechali do biednych, azjatyckich krajów, albo byli zmuszeni wyjechać za chlebem do krajów rozwiniętych gospodarczo państw. W jednym, jak w drugim przypadku wniosek jest podobny: nie doceniamy tego, co posiadamy u siebie.

Hotel w Nowym Targu jako lokalizacja wielu atrakcji i wypoczynku

pokój
Author: Hotel Montecatini Terme
Source: http://www.flickr.com
Nowy Targ to przepiękna metropolia Podhala. Od wieków słynie z handlu i rzemiosła, przede wszystkim z wyrobu kożuchów i butów. To miejsce nie tylko ładnych widoków, jednak również wielu atrakcji i odpoczynku, jaki gwarantuje hotel Nowy Targ.

Kurtki the North Face to obowiązkowy ubiór każdego podróżnika, z kolei menażka prawdopodobnie będzie konieczna w czasie kilkudniowej wyprawy w góry

góry
Author: Karen Rustad
Source: http://www.flickr.com
Zamierzasz zapoczątkować własną przygodę ze sportem? Jednak nie wiesz od czego rozpocząć, aby zakupić wszystkie konieczne gadżety, a nie przepłacić. Przede wszystkim należy się zastanowić, która aktywność fizyczna sprawia Ci najwięcej przyjemności i co zdołałbyś robić godzinami.

Pages