fani

Ciekawe grupy rockowe i metalowe

Muzyka
Source: http://www.sxc.hu/

Choć obecnie słynnych i wspaniałych jest wiele grup rocka, to Slayer jest zdecydowanie tym, który zaważył na teraźniejszości thrash metalu, a i współcześnie są jedną z najchętniej słuchanych grup. Ten słynny zespół podbił krytyków swoim olśniewającym podejściem do muzyki i tajemniczymi albumami. Te bardzo rozwinięty amerykański zespół podbił scenę swoim fenomenalnym brzmieniem, fantastycznym podejściem do muzyki i wspaniałymi tekstami.

Wskazane jest zapoznać się z twórczością Pink Floyd oraz to jak najprędzej

koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Pochodząca z angielskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w Londynie. Twórczość tego zespołu określana była mianem rocka psychodelicznego oraz, w dalszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich określać fani, skończyli swoją twórczość muzyczną w 2005 roku, ale do teraz odnajdują stale coraz więcej fanów na świecie, głównie wśród młodych ludzi. Młodzież pragnie poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, dlatego sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Nirvana oraz Foo Fighters przechodzą do historii

Nirvana
Source: http://www.flickr.com/
Wytrawni słuchacze muzyki mają swoje zespoły faworytów. Wybierając się na koncerty czy kupując płyty każdy kieruje się swoim gustem. Decydując się na klasyczne zespoły, zaznajamiamy się ze sporym kawałkiem muzycznej historii. Zespół taki jak Nirvana to klasyk sam w sobie i ciężko znaleźć osobę, jaka o nim nie słyszała. Jest to amerykański zespół grający grunge, a założono go w 1987 roku przez wokalistę i gitarzystę Kurta Cobaina we współpracy z perkusistą, Kristem Novoselicem
.