Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kilka rad dla tych rodziców, którzy planują podarować córeczce miauczącego kompana

Marzeniem praktycznie każdego dzieciaka jest posiadanie jakiegoś zwierzątka. A matki dla swojego potomka z zasady wybierają tych przedstawicieli świata fauny, którzy są w stanie poszczycić się posiadaniem mniej lub bardziej miękkiej sierści. Z tego powodu sporym wzięciem cieszą myszki oraz chomiki, a również pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od normy bywają rybki akwariowe ale to w ogóle nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe są najbardziej pożądane. Weźmy pod uwagę chociażby zwykłego kota, który z czasem może stać się ulubieńcem całej rodziny.
Kaloryfer
Author: Fraser Reid
Source: http://www.flickr.com
Kot w niedużym mieszkaniu miejskim może w ogóle nie czuć się jak ryba w wodzie. W końcu w usposobieniu tego futrzaka leży włóczenie się własnymi ścieżkami, a tych za wiele w mieście nie uświadczymy. Z psem zawsze możemy wybrać się na przechadzkę po parku, lecz z mruczkiem to byłaby już lekka przesada, gotowa zapoczątkować protesty ze strony obrońców zwierząt. W takim przypadku warto zadbać o to, aby nasz miauczący kompan miał zapewnione jak najlepsze warunki do mieszkania. Z pewnością przydadzą mu się specjalne zabawki i pozostałe akcesoria, od których aż uginają się sklepowe regały. Nie mniej ważna pozostaje czystość, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla kota stanowią obowiązkowy punkt na zakupowej liście. Sprawdź pełną propozycję: poza obrębem miejskim bywa o dużo lepszym miejscem pobytu dla futrzanego pupila. W takich zakątkach może on oddawać się swojemu ukochanemu zajęciu, czyli łapaniu myszy i pozostałych szkodników. Ta o dużo większa swoboda ma jednak w miarę wygórowaną cenę. Spanie byle gdzie i włóczenie się po sąsiednich zaroślach powoduje, że futerko naszego pupila zasiedlają niemile widziani gospodarze, czyli różnej maści pasożyty. Z tego powodu każdy właściciel tego czworonoga winien już wprzódy zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota. Czytaj więcej: preparaty na pchły i kleszcze.
cat
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com
Wraz z pojawieniem się w mieszkaniu nowego lokatora, należy nauczyć nasze dziecko odpowiedniego postępowania ze zwierzęciem.

Zachodzisz w głowę, jaki jeszcze serwis prezentuje tak samo pomocne treści? Kliknij i zerknij na stronę, do której odnośnik jest tu.

Syn może w drodze ze szkoły kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, gotowe dania konserwowe bądź mieszanki witaminowe. Poza tym należy uświadomić dziecku, że czworonóg to nie rzecz i nie wolno go traktować jako jeszcze jedną zabawkę. A sami rodzice muszą zadbać o to, by w mieszkaniu panował porządek i obowiązywały wszystkie zasady higieny, czyli np. aby żwirek silikonowy był systematycznie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na regale.