Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak przygotować się do wyjazdu na biwak? Co warto zabrać?

Chcielibyśmy zrobić dziecku oryginalną niespodziankę. Inną niż jakiś klasyczny prezent, lub wypad do kina. To ma być coś ekscytującego i innego aniżeli dotychczas? Zróbmy wypad na biwak. W ten sposób spędzimy z dzieckiem czas, pooddychamy czystszym powietrzem na łonie natury, czynnie spędzimy weekend i odpoczniemy od zabieganego miasta. Jak przygotować się do tego typu wyprawy?

Przede wszystkim wybierzmy jakieś ciekawe miejsce. Dobrze by były to nowe rejony, jakich ani my, ani nasza pociecha jeszcze nie poznało. Pozwoli nam to na wspólne eksplorowanie nowych terenów. Dobrze żeby był to jakiś camping blisko tras turystycznych, które będzie można wspólnie poznawać. Z pewnością przydatny będzie namiot i śpiwory. Bez względu na porę roku, temperatury nocą potrafią sporo spadać, z tego powodu warto mieć śpiwór odpowiedni na zimne noce, dodatkową izolacją będzie karimata. Jeżeli jedziemy samochodem można pozwolić sobie nawet na matę samopompującą, jaka zajmuje więcej miejsca i jest trochę cięższa od tej zwykłej, jednak jest wygodniejsza. Dobrze też zaopatrzyć się w ciepłą odzież, jaka także w nocy może mieć dodatkową rolę chroniąc nas przed zimnem.
bidon
Author: Ryoichi Tanaka
Source: http://www.flickr.com


Do wyjść na szlaki turystyczne przydatny będzie dodatkowy zbiornik na wodę bukłak Deuter, jaki jest bardzo wygodny, gdyż możemy umieścić go w plecaku jak również nie ma potrzeby go z niego wyjmować, jeżeli chcemy się napić. Musimy tylko użyć podpiętej do niego rurki wystającej z plecaka. Do wielu rzeczy przydatne będzie jakieś ostre, mocne narzędzie, najlepiej nóż z krzesiwem. Można nim otworzyć konserwę, przygotować kije na ognisko. Jest to bardzo uniwersalne narzędzie, a dodatkowo krzesiwo może być swego rodzaju narzędziem na czarną godzinę, jakby z jakiegoś powodu skończył nam się zapas zapałek, lub też popsuła zapalniczka.Pomoże nam ono rozpalić szybciej ogień. Nie zajmuje dużo miejsca, a warto coś takiego ze sobą w razie czego mieć.

Z pewnością przydatny będzie dobry plecak do spacerowania po szlakach. Najlepiej taki, w którym nie będziemy się jakoś strasznie pocić dzięki odchodzącej od pleców tylnej ściance.

Jeśli Twym celem na dzisiaj jest wytypowanie kolejnego tak nietypowego tekstu jak ten, to uczciwie zalecam tą treść (https://covidgentest.com/aktualnosci/). Przemyśl to - ona przypadnie Ci do gustu.

Oprócz tego powinien być lekki i wytrzymały. Przyda nam się w nim kompas, w razie gdybyśmy się zgubili i musieli odnaleźć odpowiedni kurs. Ładowarka solarna jako dodatkowe źródło energii. Czołówka, przydatna po zmroku i w jaskiniach. Mapy terenu, po którym mamy zamiar się poruszać, jak również termos z czymś ciepłym na rozgrzanie. To takie niezbędne minimum, które oczywiście można uzupełniać dowolnie.