Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Czym się kierować wybierając dobrą książkę dla dziecka? Które kwestie są ważne?

Czasem jest tak, iż idę do księgarni, żeby kupić dzieciom książkę, lecz nie mam konkretnego tytułu czy chociażby autora na myśli. Nie jest aż tak źle, jeśli jest to stacjonarna księgarnia, po jakimś czasie spędzonym pomiędzy półkami, po sporej ilości obejrzanych i „pomacanych” książkach udaje mi się na coś zdecydować. Trudniej jest, jeśli zakupu dokonuję w księgarni online. Wirtualnej książki nie mogę przekartkować ani ocenić jakości zamieszczonych w niej ilustracji. Nie jest dziwne zatem, iż wybór jest ciężki, szczególnie, że na rynku książek dziecięcych i młodzieżowych co roku pojawia się cała masa nowych pozycji.

zadbaj o rozwój swojej pociechy
Czym się w związku z tym kierować wybierając książkę dla dziecka? Gwoli ścisłości powinniśmy powiedzieć o tym, że wciąż więcej księgarni w sieci ma w swojej ofercie próbki książek, czyli podobnie, jak w księgarni tradycyjnej można sprawdzić zawartość. Często jest tak, iż jest udostępnionych kilka-kilkanaście stron. Niestety nie wszędzie jest taka możliwość. Wracając natomiast do sedna sprawy, to na pewno istotnym wyznacznikiem w temacie najlepsza proza dla dzieci, będzie płeć.To na pewno pogląd nie całkiem poprawny politycznie, lecz pamiętajmy, że za sprawą środowiska, szczególnie rówieśników, reklam jak również mediów, w którymś momencie dzieci zaczynają mieć zainteresowanie typowe dla danej płci. Bardzo istotny będzie tu wiek dziecka. Niemal wszyscy wydawcy na okładce umieszczają informacje o wieku dziecka, a jest to ważne, ale nie zawsze ostateczne, bo trzeba również zwracać uwagę na rzeczywistą dojrzałość młodego czytelnika. Tak naprawdę czteroletniemu dziecku może spodobać się książka, jaka wydana została dla starszego dziecka, tak samo jak nastolatek może polubić baśnie. Wiekowe wskazówki mogą być natomiast bardzo pomocne. No i również trzeba wspomnieć o liście lektur szkolnych, tym bardziej jeżeli mowa o starszym dziecku.

Niektórym taka lista dosyć źle się kojarzyć, dobrze jednak o niej pomyśleć, szczególnie tego rodzaju lista przygotowywana jest przez specjalistów. Bardzo źle by się stało, gdyby nasze dziecko nie sięgnęło po jakąś książkę, tylko dlatego, iż znajduje się na owej liście. Dobrze jest też, żeby urozmaicać rozrywkę naszemu dziecku, nie jedynie książki warto wybierać, ale także na przykład dvd nowości .