Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Przyszykuj się na wyjazd w góry, kupując wysokiej klasy sprzęt. To naprawdę istotne!

Wyprawy w góry i przechadzki po malowniczych trasach cieszą się wśród naszych rodaków rosnącym powodzeniem. Wizyta w górach zapewnia wiele atrakcji, ponieważ można nacieszyć się świeżutkim powietrzem, kontemplować wspaniałe widoki, a czasami także upajać się ciszą, jeśli natrafi się na mniej uczęszczane szlaki. Do każdej wyprawy należy się jednak odpowiednio przyszykować, by czuć się wygodnie, jak również być w czasie wyprawy bezpiecznym.

Buty są bardzo ważne

Planując wycieczkę w góry, warto zakupić porządne buty do wspinaczki. Ludzie czasami mylnie uważają, że takie obuwie jest potrzebne wyłącznie w wypadku trudnych i bardziej zaawansowanych wypraw na duże szczyty. Nie jest to prawdą. W górach występują bardzo zmienne warunki atmosferyczne, w każdej chwili może dochodzić do opadów lub zlodowacenia nawierzchni. Kamienie na szlaku bywają śliskie i bardzo łatwo jest upaść. Odpowiednie trapery pozwalają utrzymać przyczepność, wzmocniona kostka pomaga ochronić stopę przed kontuzją. Zakupienie odpowiedniego obuwia musi więc okazać się elementem przygotowań do wyprawy w góry, nawet jeśli chcemy spacerować po dolinkach. Akcesoria górskie - czytaj więcej.
Wycieczka w góry
Author: 白士 李
Source: http://www.flickr.com


Chcesz spacerować? Kup kije do trekkingu!

W wypadku, gdy pragnie się ułatwić sobie spacerowanie, jak też dbać o najlepsze tempo chodu, należy nabyć kije do trekkingu.Wspomniane kije okazują się przydatne zarówno podczas przechadzek po dolinach, jak też na trochę wyżej położonych szlakach, na których nie bywa niezbędne użycie rąk do chwytania łańcuchów czy pozostałych zabezpieczeń. Kijki trekkingowe okażą się wspaniałą inwestycją, gdyż można wykorzystywać je na co dzień, podczas przechadzek i treningów.

Najrozmaitsze informacje zazwyczaj zmieniają się dość często - najnowsza wiadomość stale się przyda. Chcąc się z nią zaznajomić, wejdź w ten link - w nim ten aspekt dla Ciebie zreferowaliśmy.

Stają się one w Polsce coraz bardziej cenione! Poznaj buty idealne do wspinaczki.


Wyszukaj odpowiedni punkt z wyposażeniem!


Planując zakupy pod kątem wyprawy w góry, warto wyszukać świetnie zaopatrzony sklep z danym wyposażeniem. Dobre buty kupimy w sklepach górskich oraz sportowych, podobnie sytuacja przedstawia się z kijkami do trekkingu, plecakami, śpiworami i pozostałymi przydatnymi rzeczami. Zakupów można dokonać także w sieci, niemniej w przypadku butów lepiej przymierzyć parę różnych fasonów, aby sprawdzić, który najbardziej nam pasuje. Przy wyborze kijków trekkingowych uwagę należy zwracać na materiał, z jakiego zostały zrobione.