Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak powinno wyglądać przygotowanie do triathlonu?

Biegasz dość regularnie? W dodatku umiesz dobrze pływać i lubisz jeździć na rowerze? A zatem dlaczego nie spróbować swoich sił w triathlonie? Dowiedz się jak się odpowiednio przygotować, by być w doskonałej formie, osiągnąć postawiony cel i nie zrobić sobie krzywdy.

Jazda na rowerze
Author: Lenny
Source: http://www.flickr.com
Istnieje kilka form triathlonu wśród, których wyróżnić możemy długodystansowe i krótkodystansowe. Postaw na wyzwanie, które najbardziej odpowiada Twojemu stopniowi aktywności fizycznej i czasowi jaki pozostał do triathlonu. Od czego zatem rozpocząć przygotowanie do triathlonu? Przede wszystkim postaw sobie realny cel. Od tego zależy jak będzie wyglądał Twój program przygotowań. Poza tym określenie celu ma działanie motywacyjne. Odliczaj dni do zawodów, notując w dzienniku przygotowań najdrobniejsze szczegóły. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć swoje postępy i będziesz świadom ile pracy jeszcze przed Tobą. Planowanie jest podstawą sukcesu w każdej dziedzinie życia, w sporcie również!

Przygotowanie do triathlonu to nie tylko poznanie swoim możliwości, a również ograniczeń.

Jeśli nie wiesz, gdzie odnaleźć niezbędne Ci informacje, to kliknij ten link. Naprawdę zalecamy ten portal każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Początkowa praca, którą musisz wykonać polega na wyłączeniu lub chociaż zredukowaniu czynników, które mogą zniweczyć plan osiągnięcia konkretnego celu. A więc jakie masz słabości? Zrób rachunek sumienia! Lista potencjalnych słabości wiąże się ze sferami takimi jak: styl życia, odżywianie, podatność kontuzje oraz taktyka. Przygotowanie do triathlonu najlepiej rozpocząć rok przed zawodami. Ten czas należy podzielić na różne etapy przygotowań. W pierwszej kolejności należy skupić się na wzmocnieniu kondycji i regularnym zwiększaniu intensywności treningu.


Pływanie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Twoim następnym celem powinno być pogłębianie efektów treningu a podczas ostatnich dni przed wyścigiem będziesz stopniowo zmniejszać intensywność treningów - wskazany jest jogging, jazda na rowerze i pływanie, lecz po prostu na mniejszych dystansach i z mniejszym wysiłkiem, by pozwolić ciału odpocząć.

Plan przygotowań do triathlonu musi wiązać się ze zwiększeniem szybkości, wytrzymałości siłowej i wytrzymałości beztlenowej. Ważne, by naprzemiennie i regularnie uprawiać trzy dyscypliny, poza tym urozmaicać treningi, planować sobie jeden dzień odpoczynku w tygodniu a na weekend warto zaplanować bardziej wymagający trening. Dzięki dobremu rozplanowaniu przygotowań przekonasz się, że triathlon to nie tylko wyzwanie, ale także wspaniała zabawa, w której możesz brać udział przez wiele lat.

Z pewnością posłuży Ci dobra strona www (http://www.pischool.pl/kursy-jezykowe-dla-mlodziezy/) z informacjami, które tyczą się zamieszczonego tutaj wątku. Nie ociągaj się zatem i kliknij w podany tu link.

A więc do zobaczenia na mecie!