Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Odzież myśliwska na polowanie

W Polsce przybywa myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej niewiast, tzw. Dian, księży a wiek posiadaczy sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w Polsce to już liczna armia. Armia, która stale się rozrasta, gdyż trwa moda na łowiectwo.


myślistwo
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, ponieważ to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zachowanie wszelakich gatunków oraz właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich nadmiar powoduje niestety duże szkody rolnikom i leśnikom, z tego względu niezbędna jest bezustanna kontrola ich liczebności.

Dawnymi laty równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Aktualnie selekcję przeprowadza myśliwy. Usuwa zwierzęta starsze i cherlawe. Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który kosi zboże - (odwiedź serwis) i zabija inwentarz żywy.


Obecnie, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Prawdziwy pasjonat myślistwa nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki lub też wieloletniej tradycji myślistwa, ale głównie dla wygody oraz własnego komfortu.
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie
polowanie
Author: per Corell
Source: http://www.flickr.com
zabezpieczają na polowaniu przed złą pogodą, nie krępuje ruchów a nawet ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, swoboda ruchów, wytrzymałość i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana gwarantuje 100 % ochronę przed wodą, zaś wiele przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort podczas czatowania na poziomie gruntu lub w ambonie.

Ciepły, odpinany kaptur także powinien zwrócić naszą uwagę. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w ich opisie. Podsumowując, głównym kryterium przy kupnie odzieży dla myśliwych, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Prawidłowo dobrana odzież myśliwska pozwoli nam na bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.