Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakie dalekie kraje wybierają Polacy

Polskich turystów wyjeżdżających na egzotyczne wakacje po sezonie cały czas przybywa. I nie powinno to nikogo dziwić ponieważ urlop po sezonie posiada wiele plusów. Przede wszystkim wakacje jesienią zazwyczaj przynoszą chwilę wytchnienia od letnich tłumów i dbają o domowy budżet.

Posezonowe obniżki i promocje to możliwość, by pojechać na wakacje za mniejsze pieniądze. Tym, którzy o nich stale śnią, a chcieliby w końcu urzeczywistnić pragnienia, biura podróży oferują dwa rodzaje tańszych wyjazdów: first minute oraz last minute. Cena wycieczek zazwyczaj odgrywa dużą rolę, jednak jest szczególnie istotna gdy tyczy się dalekich wojaży.
Takim dalekim krajem może być Peru - więcej pod tym linkiem - - kraj o wielce bogatej historii. To tutaj właśnie powstało legendarne państwo Inków. Z tej przyczyny żaden podróżnik nie wyobraża sobie by wylecieć z Peru bez wcześniejszego odwiedzenia Machu Picchu, Jeziora Titicaca czy Kanionu Colca. Tajlandia last minute - tam warto się wybrać.
Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com


W jakim okresie dobrze jest poszukiwać wycieczki do Peru? Peru jest warte zobaczenie okrągły rok, ale od grudnia do marca w górach jest deszczowo i wilgotno – bezpieczniej wyruszyć między czerwcem a wrześniem, kiedy jest chłodno i bezdeszczowo. Wówczas również przypada szczyt sezonu turystycznego.

Do wyboru bardziej egzotycznych celów podróży, Polaków zachęcają też niższe niż w wcześniejszych latach ceny takich wyjazdów. Taki bieg rzeczy może być częściowo spowodowany zmieniającą się strukturą takich wycieczek – więcej turystów decyduje się na tańsze kraje, np. Tajlandia last minute, która z z sezonu na sezon zrzesza sobie coraz większą liczbę miłośników Azji. Ten kraj to jej przedsmak, bezcenna perła. Zachwycą nas tysiące kilometrów plaż, dżungle, egzotyczna fauna i flora oraz oryginalna kuchnia. Poza tym kuszą niskie ceny i bajkowa atmosfera. Kto raz zobaczy Tajlandię zrobi wszystko by powtórzyć o polecanej ofercie biura podróży.

Zdecydowanie powinniśmy rozważyć wycieczkę po sezonie, szczególnie, iż jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w melancholiczny nastrój. Wyjazd na zagraniczną wycieczkę do kraju, w którym cały czas świeci słońce, jest przecież wspaniałym sposobem na przedłużenie lata.