Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Gwiezdne Wojny czyli skąd się wziął fenomen tej niezwykłe i ogromnie popularnej filmowej sagi.

Mało jest tak kultowych serii, jak Star Wars. Saga ta rozpoczęła się w roku 1977, bowiem właśnie wtedy w kinach zaczął być wyświetlany pierwszy film. Kolejne dwa widzowie oglądali w odstępach trzech lat, a potem, po następnych kilkunastu latach, nakręcono trzy kolejne filmy. Obecnie cały świat z ogromną niecierpliwością oczekuje na część siódmą, której premiera w kinach planowana jest na końcówkę roku 2015. Sama historia opowiada o przebiegu wojny domowej w galaktyce i zdarzeniach, jakie miały bezpośrednio przed nią miejsce. Poszczególne części prezentują, jak wyglądały różne spory pomiędzy rasami, jakie w ostatecznym rozrachunku zakończyły się wielka wojną. W filmach można również śledzić losy rycerzy Jedi, czyli Anakina Skywalkera oraz jego syna Luke, jaki przez walkę z Lordem Vaderem jest jednocześnie synonimem ciągłej walki między złem a dobrem. Walki, która przyprowadziła do kin miliony widzów, bowiem właśnie tyle oglądnęło do dnia dzisiejszego wszystkie wyprodukowane aktualnie części tej sagi.
star wars
Author: Brian Neudorff
Source: http://www.flickr.com
Gwiezdne wojny jest jedną z najwięcej zarabiających serii filmowych w historii. Już na samych biletach do kin wytwórcy zarobili wiele miliardów dolarów, a oprócz tego dochodzi jeszcze ogromny przemysł wiążący się z różnymi akcesoriami i dodatkami.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym artykule? Przeczytaj ponadto także inne zbliżone treści - po prostu wejdź tutaj (https://www.pracownia-magenta.pl/bukiety-slubne/).

Opierając się na nakręconych częściach powstało dużo innych filmów, gier i komiksów - czytaj więcej na . Pośród dzieci ogromnym powodzeniem cieszy się gwiezdne wojny audiobook, jakiego mogą słuchać w łóżku przed spaniem czy w dłuższej podróży.

Wielki biznes wiąże się również z różnymi gadżetami i zabawkami. Można zresztą obejrzeć ofertę któregoś ze sklepów z zabawkami, w jakim miecze świetlne, maski i figurki będą jednymi z najlepiej sprzedających się asortymentów - kup sobie ładny kubek . Do tego dodatkowo dochodzą inne rzeczy, takie jak kubki star wars, i jak się to wszystko razem zbierze, to dopiero wtedy można zobaczyć fenomen opisywanej sagi. Fenomen, który zapewne jeszcze bardziej zostanie umocniony, bo zbliżająca się premiera jest zapowiadana jako jedno z większych wydarzeń w kinach w ostatnim czasie.