Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wszystko co powinnaś dowiedzieć się o tresurze Twojego kota

Kiedy zastanawiamy się nad tym, czy wziąć do mieszkania jakiegoś zwierzaka najczęściej kupujemy psa albo kota. Kiedy wybieramy kotka to jesteśmy świadomi tego, że będzie go ciężko wytresować. Zresztą sporo osób nawet nie myśli o tresowaniu kota, bo z tresurą bardziej kojarzy nam się pies.

Kot
Author: Peter Stevens
Source: http://www.flickr.com
Ale okazuje się, że również kota można wytresować. Choć należy przyznać, że tresura kota bywa trudniejsza aniżeli tresura psa. Przy kotach trzeba od małego je tresować. Im później tym trudniej. Jeżeli brak nam wiedzy związanej z tym jak zabrać się za tresurę naszego kota, to można iść do profesjonalnego tresera. Wiadomo, że nie wszyscy muszą tresować kota. Ale jeżeli chcemy, żeby nasz zwierzach pojawił się np.

Czy chcesz może otrzymać link do strony pułapki żywołowne na kuny, gdzie oczekują na Ciebie następne wpisy? Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

na jakiś wybiegach dla rasowych kotów, to zdecydowanie nasz kot musi być wytresowany.Wytresuj kota „Weź na kolana psa, do serca przytul kota” to piosenka, którą zna sporo ludzi. Gdy już postanowimy przytulić do serca kota, to musimy pamiętać, że nie wszystkie koty lubią pieszczoty. Są takie, które stale się łaszą, ale i są takie, które po porcję łaskotania będą przychodzić rzadko. Po prostu wiele zależy od rasy. A jeżeli już zdecydowaliśmy się wziąć rasowego kota to konieczna będzie jego tresura.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy wpis, to bez ociągania kliknij tu oraz zobacz ponadto inny tak samo zajmujący news odstraszacze kun.

A tresura kota nie jest łatwym zajęciem. Najlepiej znaleźć o tym jakieś informacje albo poszukać miejsca, gdzie koty są tresowane. Oczywiście trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wystarczy tylko na godzinę lub dwie w tygodniu pójść do tresera i kot będzie wytresowany. W domu też będziemy musieli podjąć działania nad tresowaniem kota.
Kot
Author: billy1125
Source: http://www.flickr.com
Musimy brać to pod uwagę. Treser powie nam, jak my powinniśmy się zachowywać, tj. jak egzekwować zachowania kota. Musimy również uzbroić się w cierpliwość i konsekwencję. Niektórzy odpuszczają, co jakiś czas i wtedy niestety kot nie jest posłuszny. Tak, więc trzeba podjąć decyzję, czy chcemy mieć kota po tresurze czy nie. Oczywiście możemy sami próbować wytresować naszego kociaka.

Dzięki temu może uda nam się kotka nauczyć kilku sztuczek, a tak kot będzie ogółem robił, co mu będzie pasowało. Koty od dawna są uważane za samotników, zawsze idą własnymi drogami, ale jeśli ma się świadomość tego jak z nimi pracować, to wytresowany kot będzie reagował na polecenia niczym pies. Wszystko to kwestia odpowiedniego podejścia do zwierzęcia.