Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wybierasz się w góry? Zaopatrz się w dobre buty trekkingowe.

Kiedy przychodzi czas urlopowy, zastanawiamy się, gdzie by tu wyjechać. Statystyki rozmaitych biur podróży przedstawiają, że w zimie urlopowicze wolą udawać się w góry. Jeśli i Ty jedziesz w góry, tu przeczytasz, które rzeczy będą w trakcie urlopu niezmiernie pomocne.


Kiedy postanowisz już, w które góry (sprawdź nas) chcesz podążać, warto przebiec wzrokiem za dobrymi butami trekkingowymi. W aktualnym świecie buty trekkingowe dostaniesz niemal w każdym sklepie sportowym . Nie możesz zapominać, że tego rodzaju buty w żadnym razie nie są tanie. W następstwie tego jeżeli już zamierzasz kulić buty trekkingowe, zapoznaj się z wypowiedziami o firmach, które wytwarzają tego rodzaju buty. Właściwe buty trekkingowe muszą być przyczepne; kiedy kroczysz po górach, nie możesz pozwolić sobie na to, aby but miał śliską podeszwę.

Na dodatek but trekkingowy powinien być stabilny, noga powinna być odpowiednio usytuowana. Pamiętaj, że będziesz chodził po obszarze górzystym, noga powinna być należycie asekurowana. Istnieją przeróżne typy butów trekkingowych, jeśli jedziesz w góry w czasie zimowym, to rzecz jasna musisz nabyć buty trekkingowe na zimę, tego typu buty są nieprzemakalne i poprawnie ocieplone. Naturalnie udając się w góry w samych butach, sporo nie dokonasz. Inną bardzo istotną rzeczą, jaką musicie zabrać w góry okazuje się śpiwór puchowy. Rozumie sięgóry > sprawdź tutaj przez się, śpiwory puchowe są drogie, jednak śpiąc w górach w minusowej temperaturze, innego wyjścia nie ma.

zobacz tutaj
Obecne śpiwory puchowe są bardzo hermetyczne i utrzymują ciepło przez dużo godzin. Z wykorzystaniem obmyślonej termoizolacji, ciepło nie wydostaje się poza śpiwór. Rozmieszczenie puchu znajdującego się w śpiworze jest spójne, to gwarantuje stagnację, puch nie przesuwa się. Są różne rodzaje puchu, wyróżniamy puch kaczy, puch gęsi, najważniejsze, iż mamy do czynienia z puchem naturalnym, innymi słowy to puch nie-szkodliwy. Wybierając się na pierwszą wyprawę w góry w warunkach ekstremalnych, musimy wybrać się z kimś, kto zna góry. Jeżeli nie masz pojęcia o turystyce górskiej i nie stać Cię na przewodnika, prawidłowiej pojedź nad morze.


Nie ulega wątpliwości w okresie zimowym nad morzem nie znajdziesz dużo atrakcji. Z tej przyczyny właśnie zimowi urlopowicze wolą jeździć zimą w góry. Miejmy nadzieję, że buty trekkingowe i śpiwory puchowe, które zadecydują Państwo na ten urlop zabrać, spełnią swoją rolę.