Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wszędzie słychać pytanie: gdzie są Ci faceci? Czy prawdziwych facetów już faktycznie nie ma?

Mówi się, iż prawdziwych facetów już nie ma. Zewsząd alarmuje się, iż nastała epoka narcyzów, czyli mężczyzn zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez właściwości, bez cech, które powinny być ich największymi zaletami. To prawda, że coś się zmieniło, lecz nie jest to tylko wina mężczyzn. W przeszłości po prostu życie było mniej skomplikowane, aktualnie skomplikowało się sporo rzeczy, a rezultaty są tego typu, że role społeczne i kulturowe się trochę wymieszały. Mimo wszystko, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednocześnie bardziej elastyczni niż w dawnych czasach.
natura
Author: Future PR
Source: Future PR
W niektórych kulturach nie do pomyślenia jest, żeby facet zajmował się domem. Podział jest prosty, kobieta siedzi w domu, dba o porządek w domu, wychowuje dziecko, a facet idzie do pracy i przynosi pieniądze. To tradycyjne pojmowanie ról społecznych powoli zanika, nawet w kulturach bardzo konserwatywnych. To nie jest ani wina kobiety, ani mężczyzny, dzieje się to dlatego, ponieważ zmianie uległ świat – a właściwie ład społeczny. Jeśli istnieje zatrudnienie, lecz dla kobiety, a nie dla mężczyzny to nic na to nie poradzimy. Trzeba zaakceptować rzeczywistość.
Najzwyczajniej w świecie, kobieta idzie do pracy,facet zostaje w domu. Proste jak dwa plus dwa. Kiedyś rynek pracy był dla kobiet bardziej niedostępny, obecnie co prawda, kobiety nie są tak wynagradzane jak mężczyźni, lecz i to się powoli zmienia. Cechą ludzką jest przystosowanie się do zmieniających warunków, jeśli nie można tak jak pragniemy to należy się dostosować. Właściwie, co w tym negatywnego, że to kobieta zapozna się trochę ze sferą zawodową, a mężczyzna zajmie się domem i dziećmi, być może dzięki temu oboje będą mieli dla siebie większy szacunek, dla wykonywanych przez siebie życiowych zadań?

środowisko
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
Ponadto, nikt przecież nie chce mężczyzną ukraść męskości. Przecież w dalszym ciągu ojciec może wybrać się z synem za miasto na męski obóz. Ubrani w odzież myśliwską mogą zapolować, są w stanie łowić ryby i sprawdzić się w terenie. Mama nie musi nagle tego robić, zresztą nawet nie preferowałaby tej formy rozrywki. Mężczyzna choć elastyczny, tak naprawdę pozostaje facetem. Tego nic nie zmieni. Osobiście dostrzegam w tym plusy. Dawniej wszystko było ustalone, role zdefiniowane i może faktycznie ludzie czuli się bezpieczniej, lecz jednocześnie mieli mniej wolności. Aktualnie nie jesteśmy spętani w gąszczu krępujących ruchy norm, dzięki temu mamy większe pole manewru.

Czy spodobał Ci się opisywany tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły tu (https://wypozyczalniapacyfik.pl/namioty-parasole/), gdyż one również mogą być dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Kwestią jednocześnie pozostaje inny fakt – bardzo zachowawcze środowiska mają z tym duży problem, dlatego panuje tam pogorszenie relacji na każdym poziomie.