Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Musimy wiedzieć, że konie są bardzo mądrymi stworzeniami!

W ogromnym błędzie są ludzie wedle których konie są dzisiaj całkowicie zbędne. Tzn. nikt zapewne nie życzy im źle, lecz skoro konie nie są już środkiem transportu, a na dodatek na roli również coraz rzadziej są wymagane, to tak jakby automatycznie powinniśmy myśleć, że teraz to konie niemal do niczego sensownego się nie nadają. Złe myślenie, no taka jest prawda.

dzieci na koniach
Świetnie, iż jakby nie patrzeć zdecydowana większość ludzi wie, iż konie (więcej w serwisie http://nadwigrami.pl) są niezwykłymi zwierzętami. Np. są bardzo pomocne przy rehabilitacji. Działa dużo organizacji pożytku publicznego, które pomagają wszystkim potrzebującym, zabierając właśnie ich do stadniny. Tak swoją drogą, przydałoby się co jakiś czas wesprzeć taką działalność, ponieważ pomoc jest tak jakby obowiązkowa. Tzn. nie ma musu, lecz gdyby nie ludzka pomoc, np. niepełnosprawne dzieci pewnie miałyby o wiele gorsze życie. Doceńmy znaczenie fundacji, bo bez takowych instytucji nasz świat byłby uboższym miejscem.

A może (ciąg dalszy tego zagadnienia: stajniaiskra.pl)konie mogą bardziej uszczęśliwić naszą pociechę? W sumie nauka jazdy konnej w żadnym przypadku nie jest przesadnie trudna (nauka jazdy konno w ofercie iskry). Jeżeli nasze dziecko uważa, że poradzi sobie, niemal rodzicielskim obowiązkiem jest w takim razie spełnienie owej "zachcianki". Jednak trzeba zwrócić dużo większą uwagę na kwestię bezpieczeństwa swojego dziecka w trakcie nauki jazdy konnej. Wyłącznie profesjonalna szkółka jest w stanie zapewnić dobre traktowanie, całkowite bezpieczeństwo. Zwróćmy na to o wiele więcej uwagi, choć i tak nie przesadzajmy zbytnio. Przecież niebezpieczeństwo w czasie typowej jazdy konnej nie jest wielkie. A radocha będzie ogromna, inny scenariusz absolutnie nie wchodzi w grę.

jazda konna
Source: flickr.com
Coraz bardziej powszechne są powiedzmy wakacje bądź ferie w stadninie. Może dziecko bardzo polubi konie i będzie częściej wsiadało na konia? To byłoby niesamowite, bo nie powinno być wielką tajemnicą, że te dzieci, dla których jakby nie patrzeć to właśnie stadnina koni (polecane stadniny koni na forum) jest drugim domem, sporo sprawniej się rozwijają. Takowe zajęcie sprawia, iż dziecko jest jeszcze wspanialsze. A zresztą czy posiadanie pasji nie jest czymś potrzebnym do osiągnięcia szczęścia? No cóż, zwracajmy uwagę zatem na pragnienia swojego dziecka, jeżeli sądzi, że stadnina jest fajnym miejscem, to z całą pewnością warto to sprawdzić. To naprawdę nie kosztuje wiele!