Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wczasy w USA i Tajlandii - co należałoby zwiedzić i jakie zabytki zobaczyć?

Wybierając się na urlop, naturalnie już pierwej przygotowujemy sobie listę atrakcyjnych miejsc i zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odnajdziemy sporo ciekawych miast, pięknych zabytków i fascynujących miejsc, jakie powinno się zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie całkowitych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, w związku z tym powinno dowiedzieć się które najważniejsze i najciekawsze miejsca potrzebnie musimy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA wskazane jest rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, zaś Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odkryjemy mnogość niezwykle starych budynków, które zachwycą nas swoją nadzwyczajną architekturą.

Z pewnością zaciekawi Cię nasza strona www (https://www.eccotravel.eu/p/martynika), znajdziesz w tamtym miejscu sporo interesujących danych. Pamiętaj, że jest często uzupełniana.

Intrygującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) zbudowana w 1878 roku i zachwycająca stylem neogotyckim.[
(Więcej na )
Source: pixabay
Słynnym zabytkiem nowojorskiego miasta jest oczywiście Statua Wolności mierząca 40 metrów, i także dwa drapacze chmur znajdujące się w sercu Manhattanu - Chrysler Building i Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, którą także powinno się odwiedzić, lecąc do USA zdołamy także zahaczyć o Waszyngton. Modnym miejscem na spędzenie urlopu lub wakacji jest również Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w przepiękne zabytki, poetyczne miejsca iciekawą historię. Mnogość zabytków w Tajlandii zostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, należałoby zobaczyć miasto Ayutthaya, w jakim można podziwiać resztki kilku świątyń i pałacu królewskiego. Niegdyś miasto to było metropolią Królestwa Syjamu. Mimo, iż do tej pory nie odebrało swojej świetności, bezsprzecznie warto je zwiedzić - zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Wielką popularnością wśród turystów cieszą się też rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.Zajmują one powierzchnię aż 600 tysięcy hektarów i można w nich zobaczyć naprawdę wiele perfekcyjnych roślin oraz zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła oraz bawołów, to ledwo kilka atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.