Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak dobrze pielęgnować kociaka?

Mnóstwo osób podejmuje decyzję o wzięciu do domu pupila. Najczęściej jest to pies, ale nie brakuje również osób, które wolą przygarnąć kota. Koty, podobnie jak psy, wymagają właściwej pielęgnacji. Jak je pielęgnować? Najważniejsza jest porządnie dobrana karma! Idealnym wyborem jest karma Brit Junior, którą podawać można małym kociakom.

koty
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Karma Brit Junior dostarczy kociętom wszystkich wymaganych przez organizm witamin i minerałów - karma brit.

Budowa naszej witryny zainteresowała Cię? A zawarte przez nas wiadomości? Jeżeli tak, to zapraszamy do nowego artykułu. Tam znajduje się bardzo kluczowa treść (https://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-golebie/109).

Karma jest smaczna, przez co kocięta wyjątkowo chętnie ją spożywają. Pamiętać trzeba jednak, że inne jedzenie należy podawać kociętom, a inną kotom już dorosłym. Jest to podstawowa zasada, której powinni przestrzegać posiadacze kotów. Nieodpowiednie odżywianie kotów może prowadzić do powstawania niedoborów witaminowych, które prowadzić mogą do pogorszenia się kondycji zdrowotnej kociaka.

Ponadto należy pamiętać także o właściwych środkach leczniczych. Każdy właściciel kota musi pamiętać o tym, że trzeba stosować właściwą profilaktykę przeciwpchelną. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo. W przypadku, kiedy pchły jeszcze nie zaatakowały kociaka można postawić na obroże przeciwpchelne, które chronią przed inwazją pcheł. Gdy jednak pchły już się pojawią, lepszym wyborem są kropelki na pchły dla kota. Kropelki na pchły dla kota podaje się na grzbiet w zależności od wieku oraz masy zwierzęcia. Dają one naprawdę dobre efekty oraz skutecznie zabijają pchły - kropelki dla kotów na pchły. Niektóre koty mają alergię na jad pcheł.kot
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
W takim przypadku konieczne może okazać się wykonywanie zastrzyków, dzięki którym reakcja alergiczna ustąpi. Ponadto każdy kociak musi mieć zagwarantowaną odpowiednią porcję aktywności fizycznej. W przypadku kotów wychodzących na dwór nie ma problemu – kot sam dba o to, by nie zabrakło mu wysiłku fizycznego. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku tych zwierząt, które przebywają tylko i wyłącznie w domu. Tutaj bardzo mocno zaznacza się rola właściciela, który musi zapewnić kociakowi różnorodne zabawki skłaniać będą go do podejmowania wysiłku fizycznego. Mogą to być różne piłki, sztuczne nakręcane myszki – wszystko, co będzie się poruszało oraz stymulowało kociaka do harców.