Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wieczny wybór - morze czy góry

Mieszczuchy bardzo cenią sobie odpoczynek na wsi. Nie tylko w czasie urlopu spędzają w taki sposób wolne godziny. W każdy długi wolny weekend czy przerwy świąteczne wyrywają się z miejsca zamieszkania, wsiadają w samochód albo autobus, i szukają cienia lasu, śpiewu ptaków, chłodnej wody, jednym zdaniem - ukojenia w przyrodzie.
Tatry
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Nic tak nie wycisza jak odgłos górskiego strumyka. Dlatego właśnie górska agroturystyka jest tak bardzo rozpowszechniona. Chodząc po górach możemy usprawnić swą kondycję, jednocześnie podziwiać budzące podziw krajobrazy. Szlaki są dostosowane stopniem trudności do możliwości piechurów. Starczy złapać mapę, zapakować plecak podróżny, włożyć odpowiednie buty i wyruszyć na górskie ścieżki powinniśmy sprawdzić także piękne trasy rowerowe góry izerskie. Góry zachwycają w każdej porze roku. W lecie możemy szukać w nich ochłody, delektować się świeżym górskim powietrzem, oczyścić płuca z miejskich spalin. Po drodze zbierać maliny, borówki czy grzybki, których pełne są lasy nasze. Zimą poszaleć na nartach lub desce.

Kiedy klikniesz na polecany wpis, zobaczysz, że zawiera pokrewne informacje na ten temat - te dane pochłoną Cię zupełnie.

Najwspanialej jednak góry prezentują się na jesień. Mienią się wszystkimi możliwymi barwami, a liście głośno szeleszczą pod butami wędrowców. I nie ma chyba bardziej nieziemskiego obrazu niż gdy porankiem mgiełka podnosi się, i odkrywa przed nami wolniutko te wszystkie wspaniałości, niczym kurtyna w teatrze.Agroturystyka w górach to nie wyłącznie Zakopane i Tatry czy Szczyrk, często gęsto odwiedzane. To również mniej nam znane góry Izerskie. Są to łagodne góry w Sudetach na terenie Czech i Polski, w których 4.11.2009 r. powołano tzw. Izerski Park Ciemnego Nieba, a jest to pierwszy tego rodzaju park w Polsce i w Czechach. Celem tego rodzaju działań jest zachowanie nocnego nieba od nadmiaru świateł, po to aby można było obserwować ciała niebieskie (tym samym również ochrona środowiska. Jak wiemy, obecnie ciemne nocne niebo nie jest wcale oczywistością w miastach i wokół nich.
Agroturystyka w górach Izerskich to również fajna idea dla turystów pragnących praktykować nie tylko turystykę pieszą, ale też rowerową czy konną, i oczywiście narciarstwo biegowe. Wieczorami zaś możemy spędzać czas przy ognisku, piec duszonki i balować nawet do białego rana, zimą natomiast urządzać kuligi. Gama ofert agroturystyka góry izerskie jest naprawdę niemała.