Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Czy obiło ci się o uszy o pojęciu beading? Czy zdajesz sobie sprawę co to jest, z czym to się wiąże?

Ostatnio coraz bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Zastanawiasz się co to jest? Jest to coraz bardziej popularna forma rękodzieła. Ta tradycja robienia rzeczy z koralików pochodzi z rejonów Ukrainy, a także Bieszczad. Tam ciągle tworzy się tak nazywane krywulki, czypiękne, ale i czasochłonne naszyjniki. Przez wiele godzin są one plecione z drobnych paciorków. Dawniej taki naszyjnik był okazem bogactwa łemkowskich dziewcząt. interesujące jest to, że za równowartość materiałów zużytych na określona liczbę krywulek, możliwe był dokonać zakupu krowę.

Dzisiaj już nie krywulki, a beading jest stosowany przez coraz więcej osób. Niezbędne do pracy są koraliki. W ofercie sklepów możliwych do kupienia jest mnóstwo drobnych koralików, nie każdy rodzaj jednak jest właściwy do pracy. Określone bowiem są właściwe do przyszycia kilku kolorowych koralików, żeby ożywić kompozycję, kolejne zaś do sznurka koralików, a tam ważna jest precyzja. Rozpoczynając pracę z malutkimi koralami może się wydawać, że bez trudu znajdziemy odpowiednie elementy. Niestety, nie jest to w ogóle tak łatwe, właśnie wybór korali może stać się kłopotem.

korale
Author: Trollbeads
Source: Trollbeads
Szczególnie dla osób, które właśnie rozpoczynają pracęz użyciem korali. Do kupienia najbardziej tanie i bardzo dostępne stają się koraliki zwyczajne, które nie firmują się żadną marką. Są niedrogie, ale nie warto w nie zainwestować choćby paru groszy. Do nauki też nie są dobre, bo koraliki tego typu muszą być całkowicie równe, inaczej nie da się właściwie nauczyć techniki i możemy stracić jedynie nerwy, co gorsza zaczniemy się frustrować, że nic nam nie wychodzi. Dlatego także początkującym warto przestawić koraliki Miyuki.Jeśli chodzi o koraliki, które nie są markowe, to i na takie może przyjść czas, w momencie gdy już osiągniemy biegłość najlepiej z kolei uczyć się na przetestowanych i niezawodnych koralikach. Jakiego typu mamy typy koralików? Bardzo różne, ale na uwagę tym bardziej zasłużą koraliki szklane.

To fakt, że dziś mamy dostęp do mnóstwa danych, zatem jeżeli prezentowana problematyka Cię zainteresowała i chcesz zdobyć podobne wiadomości na podnoszony temat, to sięgnij po więcej tutaj.

To naturalnie jest zależne od posiadanego przez nas gustu. Dobrać więc możemy wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak duży, że można eksperymentować.