Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Rady na temat idealnego dobrania oświetlenia do akwarium

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest kluczowe dla zachowania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i innych stworzeń. Nieprawidłowo dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. By temu zapobiec, istotna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Do domowego akwarium całkowicie niepotrzebne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
Source: http://www.akwarystyka.sklep.pl/
Są one bowiem stworzone do oświetlania większych akwariach. Zastosowane w mniejszych zbiornikach mogą wydzielać zbyt wiele ciepła, które może być szkodliwe dla niektórych odmian ryb.

Naturalne światło to nie wszystko Światło słoneczne nie jest właściwe do akwariów. Nagminne wahania temperatury światła i siły oświetlenia mogą powodować niekorzystne wahania temperatury w zbiorniku. Dlatego też powinno się wykorzystywać sztuczne źródła światła, również w dzień. W sklepach zoologicznych i akwarystycznych można znaleźć szeroką gamę produktów przeznaczonych do oświetlania różnego rodzaju akwariów. Do zbiorników domowych idealne są dwie odmiany urządzeń: świetlówki i lampy diodowe. Świetlówki wyróżnia długa żywotność, oraz stosunkowo niska cena. Lampy diodowe są z kolei drogie, lecz dużo bardziej trwałe od świetlówek i najtańsze w eksploatacji.
Rada eksperta najcenniejsza
Podczas zakupu zbiornika wodnego, najlepiej zapytać sprzedawcę o oświetlenie akwarium (więcej odkryjesz tu: oświetlenie akwarium - jak zrobić). Dobranie najlepszej liczby źródeł światła oraz ich zamontowanie może być zbyt zawiłe dla początkującego hobbysty. Czasami konieczny jest montaż czasowego włącznika oświetlenia, tak, żeby doprowadzić odpowiednią ilość światła w zależności od pory dnia. Niektóre zbiorniki mają od razu zamontowane oświetlenie, filtry oraz napowietrzacze. Tego rodzaju rozwiązania mogą się okazać jednak o wiele droższe, nie zawsze są również estetycznie wykonane. Jeśli pracownik sklepu nie może udzielić wyczerpującej odpowiedzi, warto poszukać porady na specjalistycznym forum internetowym dla hobbystów.

Zobacz ten portal, gdyż on zapewne także Cię niezwykle zafrapuje. Omawia on zbliżoną problematykę, zatem nie zwlekaj i kliknij ten link!