Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Bez względu na porę roku - odpoczywaj w Polsce

Polska na weekend czy też na wczasy staje się dla niektórych osób, w dużej mierze cudzoziemców, miejscem gdzie można wypocząć w zgodzie z przyrodą. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest jedyny w swoim rodzaju i przyciąga do siebie różnymi atrakcjami, które trzeba wziąć pod uwagę planując wypoczynek dwa tysiące czternaście!

Pokrycie dachu strzechą
Source: www.flickr.com
Krańce południowe Polski to rozciągające się łańcuchy górskie. Wzmożony ruch turystów powiązany jest z sezonowością. Sezon zimowy to wzmożony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski. Taki aktywny relaks to fantastyczny trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to także znaczące przychody dla hoteli czy kwater prywatnych proponujących noclegi (więcej tu - ). Oferując noclegi Zieleniec rywalizuje z innymi ośrodkami cenami oraz położeniem. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, dajmy na to noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba także przyciągają wnoclegi w Piechowicach (dalej)tuzjastów białego szaleństwa. Trzeba, toteż znaleźć troszeczkę czasu i zaplanować tego rodzaju wyjazdy w góry (opracowanie).W sezonie letnim zwiększony ruch turystyczny przenosi się na północne krańce Polski. Tu także znajdują się miejscowości oferujące mnóstwo różnorodnych atrakcji dla urlopowiczów. Liczy się odległość od morza, dostęp do rozrywek typu dyskoteki czy organizacja imprez na dworze. Kurorty od dawna przyciągające masę urlopowiczów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Częstokroć odwiedzanym miasteczkiem położonym na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi warto skorzystać z internetu, na którym odnajdziemy najbardziej aktualne oferty rodzaju noclegi - Osada na Ochodzitej Międzyzdroje. Znajdują się tu również liczne ośrodki spa, będące cudownym wypoczynkiem dla naszych zmęczonych ciał.

Spa, masaż ciała
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dla osób niepełnosprawnych lub chorych, lub po prostu lubiących zaciszne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których również jest sporo w naszym kraju. Największe ich skupisko znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przyjeżdżają tutaj duże ilości pacjentów, żeby odpocząć i skorzystać z usług, jakie oferują tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój znajduje się w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zobaczenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podglądnąć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych pierwiastków.

Reasumując do wyboru na spędzenie wolnego czasu mamy góry, morze oraz takie regiony jak: Bieszczady czy Mazury. Taka różnorodność to bez wątpienia atut naszego kraju w porównaniu do co poniektórych państw europejskich. Korzystajmy, zatem z tego, co mamy.


Author: k.s.