Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wybieramy nowy namiot

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest do końca miłe, w szczególności kiedy pogoda, albo fruwające owady nie dadzą nam przyjemnie zasnąć. Na wyprawach na łonie natury znakomicie sprawdzają się namioty. Ich naczelnym zadaniem jest ochrona przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi, deszczem, lub palącym słońcem a także wiatrem, a także zapewnienie możliwe wygodnego snu.

biwak
Author: pieknowdomu.pl
Source: pieknowdomu.pl
Kupno namiotu powinno być decyzją dokładnie przemyślaną jak też świadomą, znaczy to, że musimy poznać parametry namiotów i ich typy.

Czy wiesz, że podobne bardzo absorbujące teksty są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij pod link (http://prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/), a z pewnością poczujesz satysfakcję.

Nie należy kupować namiotu pochopnie, jako że później możemy gorzko żałować dokonanego wyboru, a tego pragnęlibyśmy z całą pewnością ustrzec się.

Przed realizacją kupna namiotu musimy sobie odpowiedzieć na zapytanie w jakich okolicznościach będzie on wykorzystywany. Gdy chcemy mieć spokojny sen na biwaku, nie powinniśmy szczędzić przy zakupie właściwego namiotu, ponieważ jakość tego rodzaju oprzyrządowania najczęściej idzie w parze z kosztem. Wydając więcej dostajemy w zamian automatycznie lepszy namiot. Za 55 zł właściwie nie mamy szansy na zakup dobrego namiotu.Wielkość namiotu częstokroć jest określana przez producentów jako liczba osób, którą namiot (zobacz naturehike cloud up2) może zmieścić. Najmniejsze są tak zwane jedynki, zatem namioty jednoosobowe, natomiast największe namioty rodzinne pomieszczą nawet 8 osób i średniej wielkości stolik kuchenny! Porządnie przemyślmy sobie to, jak ogromny ma być nasz namiot, ponieważ im większy namiot, tym w wyższym stopniu komfortowy, choć trzeba się liczyć z tym, iż będzie on na pewno cięższy. Jeśli nie musimy dźwigać namiotu z sobą, na przykład w plecaku, nie będzie to mieć dla nas większego znaczenia. Jeśli najczęściej wybieramy się na biwak na rowerze, zastanówmy się nad odszukaniem namiotu, jakiego budowa będzie idealna do transportowania na rowerze.

wycieczka
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com
Kolejną, wartą zastanowienia kwestią, będzie liczba wejść do naszego namiotu. Przeważnie mamy jedno, lub maksymalnie dwa wejścia. Musimy nadmienić przy tym, że namiot mający jedno wejście jest z całą pewnością lżejszy, ale ten z dwoma wejściami może być bardziej praktyczny, ponieważ wejścia uproszczą nam dostęp do bagaży nagromadzonych w przedsionku oraz wpłyną na poprawę wentylacji. Nie bez znaczenia przy zakupie namiotu będą jego wszelkie szczegóły, a więc zamki, kieszonki, odblaski bądź klamerki itp. Powinny być one dobrej jakości.