Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Kupno psiaka. Na co należy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu przychodzi ten moment, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż pragnie posiadać w domu zwierzę. To bardzo poważna kwestia i należy się nad tym odpowiednio zastanowić. Na pewno nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby zaprzestało nas tym pytaniem zamęczać. Oszukiwanie malca może przynieść jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednak zadeptamy pragnienia dziecka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na chłodno.

Pies rasy mastif tybetański
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, porozmawiajmy z maluchem o odpowiedzialności za zwierzę. Powiedzmy mu, że jest to żywe stworzenie, które jest od nas zupełnie uzależnione. Powinniśmy je karmić i troszczyć się o nie - z pomocą tego rodzaju przedmiotów. Jeśli nasze dziecko pojmie to i zechce przestrzegać wszystkich zasad, możemy zastanowić się nad zwierzakiem.

Zazwyczaj wybieramy szczeniaczka. Pies to od dawien dawna najlepszy towarzysz człowieka. Jeszcze się nie przytrafiło, by wierny pies zdradził swojego pana. Wręcz odwrotnie, słyszy się o przypadkach, kiedy to zwierzę wyciąga z niebezpieczeństwa swojego pana. Czasem autentycznie „opłakuje” śmierć człowieka i zwykle potem sam również zdycha. Piesek będzie bez wątpienia oddanym kompanem naszego malucha.

Nie zapominaj, że jesteśmy w witrynie (https://www.stajniaiskra.pl/art/1053/pare-slow-o-ganaszowaniu.html). Oczekujemy na Ciebie z nowymi postami, które są niebywale zajmujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do kliknięcia w ten link.

Istnieje mnóstwo ras, które wręcz uwielbiają dzieci, możemy więc postarać się o takiego pieska.Decydując się na psa, weźmy pod uwagę to, jaki tryb życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w mieście, w ciasnym mieszkaniu nie decydujmy się na duże psy oraz te, które potrzebują się wyhasać. Kupmy raczej odmiany, które nie potrzebują tyle ruchu. Jeżeli kupimy jamnika, pamiętajmy o tym, aby nie wspinał się samodzielnie po schodach, gdyż to może mu zaszkodzić na kręgosłup.

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Kupujmy naszemu psiakowi właściwą karmę, dostosowaną do jego potrzeb - . Nie dokarmiajmy psa resztkami ze stołu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas zdrowe, będzie dobre również dla ukochanego zwierzaka. Powinniśmy też podarować naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt znajdziemy wszelkiego rodzaju zabawki dla psa w sklepie zoologicznym. Są one robione z najrozmaitszych materiałów. Niektóre gryzaki mogą pomóc w usunięciu kamienia nazębnego.