Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Progi zwalniające, pachołki drogowe jako czynnik bezpieczeństwa na drodze w trakcie normalnego użytkowania i kolizji

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jaki jest odsetek wypadków na polskich drogach związany z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie po spożyciu za kółko. Niestety nie są to chlubne wyniki, dlatego trzeba jakoś temu zaradzić. Świetnym rozwiązaniem w wielu miejscach okazują się progi zwalniające.

roboty drogowe
Author: Kenneth Walton
Source: http://www.flickr.com
Są one montowane w miejscach, w których często dochodzi do wypadków z powodu przekroczenia prędkości, ale też w pobliżu szkół, żeby kierowcy zwolnili, bo wiadomo, że z dziećmi nigdy nic nie wiadomo. Ciężko wymagać od przedszkolaków zdrowego rozsądkubądź też logicznego myślenia, to dorośli muszą dbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Dość często sam znak, który ma uświadomić kierowcom, że trzeba zwolnić, gdyż w okolicy są dzieci, mało dawał, z tego powodu są montowane progi zwalniające, które są świetnym sposobem, by zmniejszyć prędkość i to przez wszystkich kierowców. Często również tego typu progi są na osiedlach, bo tam też zależy na tym, żeby ruch był spokojny, a nie odbywały się jakieś rajdy między domkami. Progi zwalniające to idealne rozwiązanie, jeżeli naprawdę chce się uspokoić ruch.

Niezbędne w czasie robót drogowych

Wszyscy wiele razy mieliśmy okazję widzieć jak na którejś ulicy był robiony remont lub były malowane czy to pasy w sensie przejścia dla pieszych, jak również pasy dzielące drogę. Wtedy bardzo często takie miejsca bywają obstawiane pachołkami drogowymi. Te pachołki drogowe nie są kosztowne, można je kupić w hurtowni bhp, bo jak wiadomo mają one ostrzegać innych uczestników ruchu o tym, że w danym miejscu nie można przejechać i należy takie miejsce ominąć, a co za tym idzie stają się ochroną dla ludzi pracujących w konkretnym miejscu.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (http://lpsp.pl/kontakt/) inne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie - na pewno również Cię zaciekawią.

Jeśli firma, która ma przeprowadzić jakieś prace na drodze nie ma pachołków, to najczęściej nie jest w stanie zacząć.znaki drogowe
Jeżeli dopiero, co odświeżone pasy nie będą zabezpieczone przez pachołki, to niestety kierowcy w bardzo krótkim czasie sprawią, że pasy nie będą prezentowały w taki sposób jak sobie tego życzyła firma wykonująca tę pracę. Pachołki są również używane w szkółkach jazdy i raczej początkującym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia auta nie kojarzą się pozytywnie. Chociaż jak można się domyślić po pewnym czasie, jazda pomiędzy pachołkami nie będzie niczym skomplikowanym, ale na początku musimy się tego, po prostu nauczyć.

Żeby jakiekolwiek opracowanie było traktowane za godne zainteresowania, musi posiadać rzeczową treść. Jeśli chcesz ją zdobyć, kliknij tutaj i zdobądź cenne info.

/J]