Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak wybrać pupila właściwego dla całej rodziny

Nie możesz mieć ani kota, ani psa, ale musisz mieć jakieś jakieś zwierzątka? Nic nie stoi na przeszkodzie do wyboru masz rybki, gady i płazy czy gryzonie. Nim jednak coś wybierzesz poczytaj, jakie te zwierzaki mają wymagania i czy są one dla ciebie.
pies
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Jeśli chodzi o rybki to możemy wybierać z wielu poradników akwarystycznych. Nie musisz nawet kupować książki wystarczy wejść na odpowiednie strony w Internecie, na pewno znajdziesz takie, które odwiedza wiele osób i gdzie są bardzo przydatne rady.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy pułapki na lisy tego tematu zachęcamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twe niepewności.

Podobnie wygląda sprawa z poradnikami o gadach i płazach, o ich hodowli, wymaganiach i warunkach, jakie musisz spełnić, żeby móc w pełni i kompetentnie opiekować się takim zwierzęciem Podobnie sprawa wygląda z poradnikami o gryzoniach (hodowla, wymagania, choroby). Te zwierzęta to zdecydowanie mniejszy problem niż psy (zobacz: dieta dla psa) i koty, lecz należy przygotować się na wszystkie ewentualności. To może nie jest tak duży problem, jak – pozostając w rzeczywistości zwierzęcej – dinozaur, lecz wymagający solidnego przygotowania.
Ale skąd pewność, czy taki gatunek zwierzaka – rybki, gad, płaz czy gryzoń jest odpowiedni dla Ciebie (przewodnik po świecie dinozaurów)? Musisz rozważyć kilka za i przeciw. Jeśli nie potrzebujesz bliskiego kontaktu ze zwierzęciem wybierz rybki. Jeśli lubisz patrzeć na zwierzęta, to akwarystyka będzie idealnym wyborem. Przeczytaj także książki o hodowli płazów. Jeśli wreszcie lubisz kreować swój świat w akwarium będzie mógł stworzyć taki prywatny mikroświat.

chomik
Author: Vilde Lauritzen
Source: http://www.flickr.com
A może niezbędna jest Ci bliższa relacja, ale nie na tej zasadzie, co z kotem, a tym bardziej z psem? Wtedy odpowiednim rozwiązaniem będzie gryzoń – chomik albo świnka morska. Zawsze można wziąć na rękę takiego zwierzaczka, pogłaskać go i przytulić. To także wdzięczne zwierzątka do obserwowania w swoich codziennych obowiązkach.

Gady i płazy to coś dla miłośników ewolucji, bo przecież te małe zwierzątka mają bardzo długą i interesującą historię. Warto spojrzeć na ich historię, tak bardzo różniący się od naszego.