Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak odpowiednio zadbać o naszego pupila?

Tez, jakie tyczą się żywienia kotów jest prawdopodobnie tyle, co właścicieli tychże zwierząt i weterynarzy, nawet naukowcy nie do końca są zgodni, który rodzaj karmienia jest optymalny. Zwierzęta, tak jak i ludzie różnią się od siebie, a właściciele mają różne możliwości finansowe, dlatego też za każdym razem należy dobrać dietę, która będzie optymalna dla naszego pupila, a zarazem nas nie zrujnuje.


Sporo osób powtarza, że posiłek w formie karmy gotowej jest drogie. Nie jest to całkowicie prawdą, gdyż poprawnie zbilansowany pokarm będzie w większym stopniu wydajny i starczy na dłużej.

kot w kojcu
Author: Rocky Mountain Feline Rescu
Source: http://www.flickr.com
Niesłychanie ważne jest pamiętać o tym, by kot miał nieprzerwany dostęp do czystejoraz świeżej wody. Aby miał siłę sprostać codziennym wyzwaniom chce również kompletnej diety wspierającej jego wigor. W tym przypadku ważne jest by karma dla kotów była prawidłowo dobrana i zbilansowana. Koty spożywają przynajmniej cztery raz dziennie, jednak da się zauważyć, że do swojej miski podchodzą kilkanaście razy. Potrzebują w swojej diecie szczególnych składników zawartych jedynie tkankach zwierzęcych dlatego mówi się, że koty to bezlitośni mięsożercy.

Miałeś szansę, aby tutaj przeglądnąć intrygujący news? Czekasz na więcej? Zatem naciśnij odnośnik (https://www.zielonalapka.com/pl/c/ODSTRASZACZE-CHEMICZNE/106) i wejdź na następną stronę z podobnymi zagadnieniami.

To jednakże nie wyklucza podawania im składników roślinnych. Wykorzystują pozytywnie skrobię roślinną jako źródło werwy. Istnieją dwa rodzaje pożywienia dla kotów: sucha oraz zwilgotniała karma dla kotów.

Trudno bezspornie orzec, który z tych pokarmów jest górujący dla naszego kompana. Większość posiadaczy stosuje formę mieszaną, co hartuje kota do tak samo mokrych jak i suchych pokarmów. Kupując pożywienie jakim jest karma dla kotów należy dokładnie czytać etykiety zamieszczone na odwrocie opakowania wyrobu.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, doczytaj także (https://www.panko.pl/) wiadomości umieszczone na kolejnej stronie - tam czekają na Ciebie dodatkowe artykuły.

Dobra karma jest znacznie lepiej zaprezentowana, obejmuje m.in. mączkę z kurczaka, kukurydzę i dodatkowo mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka, naturalne aromaty, witaminy i mikroelementy.


Każdy właściciel wybierając tryb karmienia swojego zwierzęcia powinien ją dopasować zarówno do gustu i potrzeb swojego czworonożnego przyjaciela jak i do prywatnych możliwości finansowych. Nie bez powodu mówi się w takim razie, iż karmienie zwierząt jest zadaniem nieco skomplikowanym.