Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak podróżować, żeby nie przepłacać za samolot?

Egzotyczne zakątki świata są kuszące dla wielu osób, niestety, duże koszty wyprawy zwykle utrudniają spełnianie podróżniczych pragnień. Znaczną część środków pochłaniają zwykle koszty transportu, dlatego warto poszukiwać rozwiązań, które zmniejszą wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i dalej.

obejrzyj
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Istnieje kilka podstawowych zasad, których trzeba się trzymać, aby mieć szansę na kupno atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych (przekonaj się). Jeśli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to podstawową informacją jest fakt, że przewoźnicy zawyżają ceny w sezonach świątecznych i wakacyjnych. Od września do listopada i od stycznia do początków czerwca bilety będą znacznie tańsze, niż na chwilę przed Gwiazdką, czy okresem letnim. Ponadto, poszczególne linie lotnicze mają dodatkowe oferty promocyjne w różnych terminach, dlatego warto jest korzystać z dostępnych w sieci, bezpłatnych wyszukiwarek lotów i porównywarek cen. Za ich pomocą można natrafić na wyjątkowo korzystne oferty. Kolejną zasadą jest to, że z im większym wyprzedzeniem zarezerwujemy bilet na dany lot, tym niższą uzyskamy cenę. Warto więc planować wyprawę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, albo wręcz przeciwnie – wybierać loty last minute, na które wyprzedawane są ostatnie wolne miejsca w samolocie.

Takie działanie wymaga znacznej elastyczności i dostosowania terminów wycieczek do aktualnej sytuacji na rynku lotniczym, a jak znaleźć tanie loty, gdy jesteśmy osobami pracującymi zawodowo i urlop planujemy dużo wcześniej? Także i w tej sytuacji można wybrać pomysłowe rozwiązania, które znacznie obniżą koszt podróży.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj tanie wakacje w bułgarii - przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Na przykład, przeważnie jest tak, iż lot z kilkoma przesiadkami wyniesie nas dużo taniej niż lot bezpośredni.Co prawda, rozwiązanie jest mniej komfortowe, lecz z drugiej strony – umożliwia zobaczenie dodatkowych miast na trasie, ponieważ między poszczególnymi przesiadkami mamy zazwyczaj parę godzin czekania na samolot. Warto wziąć pod uwagę, iż loty zaplanowane na środek tygodnia zawsze będą tańsze, niż te w dni wolne, kiedy to podróżuje największa liczba wczasowiczów. Cenną informacją jest również to, że z skromniejszych miast zwykle lata się taniej niż z dużych metropolii, dlatego czasem bardziej opłaca się dojechać samochodem, czy pociągiem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.