Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W jakim celu możemy stosować pastucha elektrycznego u naszych psów?

Istnieje niewiele sortymentów ogrodzeń elektrycznych dla psów w zależności od ich przeznaczenia. Najpopularniejsze niewidoczne ogrodzenia elektryczne dla psa służą do zabezpieczenia przygotowanych terenów przed wstępem psów lub po prostu zabezpieczenia danego obszaru przed uciekaniem zwierzęcia.

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Klasyczny pastuch elektryczny dla psa z kolei, w sytuacjach gdy wymagana jest zabezpieczenie przed dojściem innych zwierzaków. Psiak faktycznie może wesoło egzystować w zgodzie z działką, a my nie jesteśmy zmuszeni niepotrzebnie ograniczać jego wolności i swobody. Dzięki niewidzialnemu ogrodzeniu można nie tylko skrócić ucieczki psa, ale również efektywnie zapobiegać marnowaniu rabatek kwiatowych, odwiedzaniu przez psa piaskownicy dla dzieci czy podglądania do oczka wodnego. Trawa, krzewy i inne rośliny ogrodowe będą w pełni pewne. Możliwości zabezpieczenia ogródka są po prostu nieograniczone i łatwo można je przystosować do różnych zastosowań. Instalacja pastucha elektrycznego nie wymaga żadnych narzędzi, można je uruchomić o każdej porze roku w niecałe 30 minut, pozbywając się problemów ze zwierzęciem w ogródku, które trwały często latami, przymuszając do trudnych wyborów: uszczęśliwiony piesek czy śliczny ogródek. Tymczasem to faktycznie da się pojednać. Elektryczne pastuchy wymyślono jako niewidoczne ogrodzenie (dowiedz się więcej).

Psy
Source: http://pixabay.com
Tego gatunku kojec możemy dowolnie zamontować w środku działki na terenie jaki tylko spodoba się psu. Nawet cały ogród może być z nienagannym rozmieszczeniem miejsc zakazanych dla pupila takich jak rabaty kwiatowe, oczko wodne, kącik zabaw naszych milusińskich. Budując pastucha elektrycznego dla psa (https://www.sport-dog.pl/) należy pamiętać, że każdy zwierzak posiada indywidualną tolerancję na prąd. Bardzo często zdarza się że małe pieski wymagają silnego impulsu, a większe osobniki są bardziej wrażliwe. Doświadczenie mówi jednak, że do dyscyplinowana naszych psów winniśmy stosować impulsy o niewielkiej mocy. Przy wyborze pastucha elektrycznego dla psa należy mieć na uwadze, aby kupować produkty dobrych wytwórców . Wówczas możemy być pewni, że takie mechanizmy będą bezpieczne i nie będą robić krzywdy naszym pieskom.


Source: www.sport-dog.pl