Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Smaczna oraz odpowiednio zbilansowana karma dla kotów, czyli na co postawić: gotowe saszetki lub domowa kuchnia?

Mimo tego, że koty to osobliwe stworzonka, to posiadają swoich wiernych fanów. Nie bez powodu zwykło się mawiać, iż to nie człowiek jest właścicielem kota, tylko kot ma swojego człowieka. Jeśli raz zdecydujemy się na to, aby wziąć pod swoje skrzydła milusińskiego czworonoga, już nazawsze staniemy się ich „niewolnikami”. Jak odpowiednio zadbać o pożywienie naszego kotka? O czym powinniśmy wiedzieć, by uchronić się od niechcianych błędów? Przyjrzyjmy się tej sprawie z bliska.

Nikt z nas nie chce jeść w restauracjach typu fast food. Każdy także pragnie dostawać urozmaicone posiłki. Podobnie jest w przypadku kotów. Karma dla kotów powinna być odpowiednio zbilansowana. Pamiętajmy o tym, że żywienie zwierzaków ma spory wpływ na ich samopoczucie oraz zdrowie. Po pierwsze powinniśmy pamiętać o tym, by porządnie sprawdzić skład karmy a także jej wartość energetyczną. Gotowa karma dla kotów, na opakowaniu której producent nie podał ilości oraz rodzaju mięsa, nie powinna nas interesować. Analogicznie powinno być w przypadku, kiedy uda nam się przeczytać na etykiecie, że w skład karmy wchodzą produkty pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. Dużo ludzi uważa, że pod słowami: „produkty pochodzenia zwierzęcego” mieści się mięso.

Zerknij: (3,155,).aspx.Nic bardziej mylnego. „Produkty pochodzenia zwierzęcego” to po pierwsze zmielone kości, błony, skóra i tkanka łączna. Nie brzmi smacznie, prawda? Nie serwujmy zatem takich wątpliwych smakołyków naszym kochanym kotkom. Decydując się na posiadanie miłego czworonoga, trzeba mieć na uwadze fakt, iż jego utrzymanie kosztuje. Nie oszczędzajmy zatem na pokarmie, ponieważ nie doprowadzi to do niczego dobrego.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie ekscytujący, ta witryna (http://www.equiversum.pl/czym-jest-wedzidlo-i-do-czego-sluzy) na pewno również będzie warta Twojego zainteresowania, gdyż znajdziesz tam inne tego typu wiadomości.

Boleśnie będziemy mogli się przekonać o zasadności stwierdzenia „Chytry dwa razy traci”, kiedy przyjedzie nam zapłacić niemały rachunek za leczenie weterynaryjne.

karma dla kotów
Source: www.sxc.hu
Karma dla kotów powinna dostarczyć wszystkich potrzebnych składników odżywczych, czyli witamin a także składników mineralnych. Jeśli nie narzekamy na brak czasu, wtedy możemy się pokusić o samodzielne przygotowywanie pożywienia dla naszego kotka. Dzięki temu zyskamy pewność, że podawane składniki są najwyższej jakości oraz zdrowe. Taka karma dla kotów na pewno zadowoli nasze kociaki. Bez problemu możemy ją podzielić na małe porcje i przechowywać w lodówce.

Jeśli samodzielnie chcemy karmić naszego kota, nie zapominajmy o tym, żeby zakupić suchą karmę. Dlaczego? Przede wszystkim taka karma dla kotów często zawiera składniki odkłaczające. To bardzo ważne w przypadku kotów, jakie uwielbiają wylizywać swoje futerka. Nie tylko ludzie muszą zachowywać zdrową dietę. Podobnie jest w przypadku zwierząt domowych. Zdrowa karma dla kotów to podstawa!

Dodatkowe informacje tutaj: