Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Zwierzęta powodują wiele radości - Pies, kot, czy ryby?

Niejeden na pewnym etapie swojego życia miał czworonożnego towarzysza. Chwile spędzone razem są wspaniałe i nie da się ich niczym zastąpić. Zwierzęta są kompanami człowieka niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, który ucywilizował zwierzęta wytworzył z nimi szczególną relację. Wiele zwierzaków domowych ewolucyjnie przystosowało się do życia z człowiekiem.

bawiacy sie pies
Source: http://pixabay.com
Udowodniono przykładowo, iż sporo dźwięków emitowanych przez koty są imitacjami człowieczej mowy. Przesądza to o tym jak silnie sprzężony jest żywot kota domowego z ludźmi. Wielowiekowa historia wspólnych relacji zaowocowała szczególną relacją. Z tego powodu, gdy warunki są sprzyjające i poszukiwany jest zwierzęcy towarzysz wskazane jest już dziś odwiedzić pobliski sklep zoologiczny i zastanowić się nad decyzją. Wiele ludzi rozważa, czy lepszym pomysłem dla nich jest kot, czy jednak pies. Każdy jest wyjątkowy i powinien w szczególności pomyśleć o sobie w szukaniu swojego zwierzęcia.Koty i psy to niezwykle udomowione stworzenia. Oba rodzaje posiadają wiele kontaktu ze swym właścicielem. Potrafią reagować na wybrane słowa i wytworzyć, niepowtarzalną emocjonalną więź z ludźmi. Wielu psychoterapeutów poleca osobom samotnym nabycie sobie zwierzęcia. Dowiedziono, że ma to wyjątkowo dobry wpływ na samopoczucie.

Pies jest daleko silniej przywiązanym kompanem. Psy są wierne i częstokroć okazują emocje swym panom. Potrzebują jednakże więcej uwagi, niż koty i najczęściej kupienie samej karmy dla psów (pod tym linkiem znajdziesz karmy. Starczy tylko pomyśleć która ewentualność byłaby optymalna. Jest jasne, że koty mogą być indywidualistami. Same umieją o siebie zatroszczyć a także nie muszą spędzać dużo czasu z posiadaczem. Pozostawione sobie nie czują się samotne jak i również potrafią sobie poradzić jeżeli mają co zjeść. Warto zadbać o to żeby karma (zobacz: acana karma dla yorka) była odpowiednio dobrana np. karma dla kotów kastrowanych.

kot
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pies sam w mieszkaniu będzie się czuł źle, nie mówiąc już o tym, ze potrzebuje regularnych spacerów, a także odpowiedniej pielęgnacji Nie wszystkich stać na większe zwierzę. Wielu ludzi decyduje się na kupienie chomika, względnie szczura. Szczury są wyjątkowo inteligentnymi zwierzętami. Potrafią rozwiązywać łatwe zadania, reagują na własne imię. Osoby niezainteresowane ssakami często wybierają nabytek rybek. Owe wielokolorowe pływające zwierzęta są źródłem ogromnej przyjemności swych właścicieli. Oczko wodne w ogrodzie, lub akwarium stanowią też doskonałą dekorację domu - sprawdź tutaj.

Kupno zwierzęcia to zawsze dobry pomysł. Zwierzę jest idealnym kompanem. Jest też idealnym pomysłem dla najmłodszych. Posiadanie swego zwierzęcia uczy malucha odpowiedzialności jak i również zrozumienia. Najmłodsi, którym oddano w opiekę zwierzęta jako dorośli lepiej radzą sobie z wykonywaniem zleceń oraz sami są lepszymi rodzicami. Z tego powodu nie trzeba zwlekać z decyzją i zakupić sobie zwierzę już dziś.