Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami da się karmić swoje domowe zwierzęta, aby nie miały z powodu odżywiania problemów ze zdrowiem

Każdy, kto ma swoje zwierzę chce o tym, aby odpowiednio długo był on w odpowiedniej formie i zdrowiu. Jednym z podstawowych sposobów aby to zapewnić będzie odpowiednie odżywianie. Zwierzaki hodowane w domach i mieszkaniach są uzależnione od właścicieli. Nie mają same możliwości zdobywania pokarmu, ponieważ są cały czas w zamknięciu, i w praktyce to, co im kupią ludzie po prostu zjadać. A czasem niestety bardzo różnie z tym może być.

zamów u dostawcy
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Żeby zwierzę mogło mieć odpowiednio zbilansowaną dietę to musi spożywać odpowiednie karmy. Jedzenie (zobacz cukiernia tarchomin) domowe nie jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych substancji, co więcej, przeważnie ma nadmierną ilość przypraw i konserwantów, które są dla zwierząt bardzo szkodliwe.

Czyżby komentarze ze strony (https://multibed.pl/) były o tyle inspirujące, że masz ochotę stworzyć własny? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna radość.

Dlatego też planując przygarnięcie zwierzaka należy również zastanowić się nad tym, co będzie dostawał do jedzenia - nie powinno się zakładać że będzie jadł resztki z obiadu.


Należy także dokładnie sprawdzić karmy, jakie zamierza się zakupić. Niestety wiele z nich, w tym te najbardziej reklamowane w telewizji, nie ma dobrego składu, jest w nich niewielka ilość czystego mięsa, a pozostała część to zupełnie nieprzydatne dla zwierzaka wypełniacze.Jak pokazuje praktyka, tak naprawdę należy unikać najtańszych karm z marketu, bo jednak ich jakość nie jest najwyższa. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wizyta w dobrym sklepie zoologicznym, w którym doświadczeni pracownicy pomogą kupić najlepszą karmę dla zwierzęcia. Jej skład powinien być uzależniony od wieku, ilości ruchu, a czasem nawet rasy psa czy kota - dzięki temu będzie on należycie odżywiony, ale nie będą się pojawiać problemy z nadwagą.


zamów u dostawcy
Author: Harold Meerveld
Source: http://www.flickr.com
Bardzo chwalona przez wielu wymagających właścicieli jest karma Purina dla kota, ta właśnie firma od wielu lat pilnuje tego, żeby jej produkty były należycie zbilansowane i posiadały wszystkie niezbędne dla właściwego rozwoju elementy. Chętnie kupowana jest również karma Dolina Noteci, jeśli dokładnie przeglądnie się jej skład to można zauważyć, że posiada ona odpowiednio dużą zawartość tak istotnego dla kotów albo psów mięsa.