Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Karta survivalowa - w jakich sytuacjach może okazać się przydatna i jakie są zalety jej noszenia?

Survival to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu oraz doskonała alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Z pewnością niezbędna może okazać się tak zwana karta przeżycia! Jej wymiary są niewielkie, równocześnie karta przeżycia kryje w sobie wszystkie niezbędne funkcjonalności do zajmowania się survivalem.

Survival
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, klucze do śrubek w (zazwyczaj w czterech lub pięciu rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych rzeczy, pierścień pozwalający wyznaczyć kierunek. Niewielkich rozmiarów karta survivalowa zwana też multitool nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie groźnych sytuacji.Narzędzie zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni płytki, co na pewno jest dużym plusem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność. Karty survivalowe posiadają zazwyczaj otwór do przymocowania sznurka lub kółka z kluczykami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, często sprzedawcy zapewniają w komplecie pokrowiec, dzięki któremu jej przechowywanie jest zdecydowanie wygodniejsze.

W większości taki przedmiot przydaję się do obierania owoców i otwierania butelek, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja noża do przerywania lin, piła i skrobaczka w jednym - to już przymus! W dodatku taka karta przydaje się nie tylko na ekstremalnych wędrówkach.

Zajmujący wpis? W takim razie namawiamy Cię, byś przeczytał kolejne informacje ze strony (https://defence24.pl/kryzys-ukrainski-raport-specjalny-defence24), którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Wejdź więc w ten link.

Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co nas w życiu spotka! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taki przedmiot na wszelkiego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach campingach lub wozić kartę w samochodzie.
Karta survivalowa jest wielkości karty kredytowej, więc w żaden sposób nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę rozmaitych sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych - gdy po prostu na ognisku zapodzieje się otwieracz do piwa, albo zostaniemy świadkami wypadku i zajdzie konieczność przecięcia pasów, by udzielić pomoc.

Poza tym karty przetrwania nie są wcale drogie, więc możemy posiadać kilka sztuk, by jedną kartę zawsze mieć w samochodzie a drugą nosić w kieszeni. Gdzie można zakupić wielofunkcyjną kartę przetrwania? Chociażby w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale także bez najmniejszego problemu można zamówić ją w sklepach online.