Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Gry na komputer poprawiają intelekt

Ile razy mamusia krzyczała, że zbyt długo grasz w gry? Ile razy dziewczyna była niezadowoloną, iż zamiast spędzać z nią czas, wolisz uśmiercać potwory? Ile razy czytałeś albo oglądałeś w TV materiał, jaki miał dowieść, iż to gry są odpowiedzialne za całe zło w świecie? Czas znieść poniektóre mity i dać wiarę naukowcom, którzy widzą, w jaki sposób nasze mózgi ewoluują się pod wpływem gier.

Na początek nieco statystyk. Podług amerykańskich badań typowy gracz ma lat 29. Ludzie, jacy nabywają gry mają średnio 37 lat.

Jeśli nadal interesuje Cię to zagadnienie, to odkryj witrynę (www.mykuba.pl/sylwester-na-kubie/) a tutaj na pewno zdobędziesz dużo informacji na ten temat.

To dziwne dane, wyjątkowo dla tych, którym zdaje się, iż wspomniane rozrywki są dla młodzików. W opublikowanym przez firmę Ipsos MediaCT raporcie z 2012 r. zdołamy odnaleźć dane, dotyczące krajowego rynku gier. I w ogóle nie odbiegają one od powyższych, amerykańskich.

W USA jest całkiem pokaźna wspólnota naukowców, jaka bada wpływ gier komputerowych na mózg. Jedną z takich naukowców jest Daphne Bavelier, która to próbuje wykazać, iż strzelanki oraz gry pokroju Clash of Swords zdołają nas rozwijać!

I tak adekwatna doza strzelania, zabijania jest w stanie poprawić naszą koncentrację, wyobraźnię przestrzenną jak też wzrok. Znacie z pewnością taki prosty eksperyment, gdzie nazwy barw zapisane są innym zabarwieniem pisma (dajmy na to wyraz "czerwień" wypisany jest na niebiesko) a zadanie polega na tym, by odczytać wyrazy, nie naprowadzając się kolorem pisma. Jest to skomplikowane zadanie, albowiem istnieje konflikt pomiędzy słowem a barwą. To, w jaki sposób poradzimy sobie z zagadnieniem, jest zależne od poziomu koncentracji. Jednostki lubujące się w grach komputerowych poradzą sobie z powyższym zadaniem o wiele lepiej. Potrafią szybciej rozwiązać zaistniały konflikt.Sprzęt gracza
Author: David Villarreal Fernández
Source: http://www.flickr.com
Koncentracja jak też momentalne rozstrzyganie zaistniałych problemów przydają się nam w miejscu pracy, w szkole, lecz również w czasie jazdy samochodem. Gdy zaistnieje ryzyko, potrafimy prędko zareagować.

Oczywiście naukowcy najentuzjastyczniej skonstruowaliby na podstawie nagromadzonej wiedzy swoje gry terapeutyczne ale nie oszukujmy się - kupilibyście grę mając świadomość, że ona kształci, rozwija? Gry terapeutyczne w większości wypadków nie kojarzą się z uciechą. Jednakże jeśliby na okładce Clash of Swords świtała wiadomość, że gra także niesie takie a takie wartościowe skutki, nikt z pewnością by się nie buntował.