Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Wakacje inaczej

Przygoda, ach przygoda! Nadchodzi lato, a wraz z nim czas letnich wyjazdów. Nie wszystkim odpowiada spędzanie następnego urlopu nad hotelowym basenem. Dla takich ludzi świetną alternatywą może być na przykład wybranie się na biwak nad jezioro, albo w odległy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, po prostu przed siebie. Gdy mamy ochotę na to by urlop spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego typu przygodę.


Planujemy biwak

Jeziora Mazurskie
Author: Saskia van de Nieuwenhof
Source: http://www.flickr.com/
Wcale nie musimy dokonywać mnóstwa rezerwacji noclegów, układać drobiazgowego planu zwiedzania i trzymać się go co do sekundy. Wystarczy plecak na plecach, otwarty umysł i pogoda ducha. Dziś sprzęt turystyczny jest lekki, zajmuje niewiele miejsca i dużo łatwiej, dzięki temu wędrować. Nie musimy targać ze sobą dużego namiotu z metalowym stelażem, można kupić niewielki, ważący naprawdę mało i wygodny namiot typu igloo. Zmiany zaszły także, gdy idzie o plecaki turystyczne. Nie mają już metalowych stelaży i szorstkich parcianych szelek obcierających ramiona po trzydziestu minutach. Mamy możliwość by teraz znaleźć plecak idealnie dopasowany do ciała z odpowiednio regulowanymi szelkami i pasami biodrowym i piersiowym, które pomagają w najlepszym rozłożeniu obciążenia. Dzięki takim rozwiązaniom nawet duży plecak jest wygodny. Dla zaciekawionych: blog.

Tak samo kuchnia turystyczna - w obecnych czasach to już nie duża i ciężka butla z gazem i łomoczący zestaw menażek.http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-lubin-legnica-jelenia-gora/ po więcej informacjiMożemy kupić niewielkie i lekkie butle, a menażki możemy zastąpić lekkimi i składanymi naczyniami turystycznymi robionymi z lekkich tworzyw sztucznych. Także aluminiowe sztućce i kubki można zastąpić lżejszymi wygodniejszymi w transporcie. Zobacz dalej: jakie sandały do trekkingu?.


Rośnie rynek sprzętu turystycznego

Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz lżejszego i zabierającego mniej miejsca sprzętu turystycznego. Postęp technologii pozwala na wytwarzanie kurtek mieszczących się w kieszeni, albo leciutkich i niewiarygodnie ciepłych śpiworów. Oczywiście im wyższej jakości i mniej ważący sprzęt, tym więcej trzeba za niego zapłacić, lecz są to rzeczy, które dobrze użytkowane będą służyć nam przez długie lata.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/sri-lanka) inne tego typu materiały - one też są wartościowe.


Warto udać się do specjalistycznego sklepu i zapoznać z ofertą. Dziś wakacje pod namiotem nie wiążą się już z koniecznością noszenia ogromnych ładunków.