Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Pieniny - jeden z bardziej interesujących pasów turystycznych Polski

Pieniny to pasmo górskie, które mieści się w łańcuchu Karpat. Pieniny od południa graniczą z Magurą Spiską, zaś od północy z Beskidem Sądeckim i Gorcami. Na wschodzie Pieniny graniczą z Kotliną Orawsko-Nowatorską. Pieniny są rejonem z bogatą fauną i florą, szata roślina w tym pasie jest niezmiernie zróżnicowana a wpływa na to między innymi atmosfera, podłoże wapienne, sąsiedztwo z Tatrami bądź morfologia.

warto przeczytać
Author: PolandMFA
Source: www.flickr.com
W Pieninach możemy zaobserwować także bardzo wielkie bogactwo fauny.

Czy omawiany wątek bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź do oferty oraz zobacz informacje, w które bogaty jest inny serwis.

Żyje tam sporo gatunków zwierząt, takich jak sarny, jelenie, żbiki, ptaki drapieżne, prócz tego także mnogie gatunki płazów i zwierząt wodnych. Osoby, jakie cenią sobie poetyczne widoki oraz interesującą faunę z pewnością chętnie wybiorą się na wycieczkę w te rejony.Turystyka w Pieninach również jest niesamowicie rozwijana, wobec tego wybierając się w Pieniny naturalnie nudzić się nie będziesz. Jest to drugie najchętniej zwiedzane miejsce w Polsce (zaraz po Tatrach). O atrakcyjności tego regionu zaświadczają nie wyłącznie rozmaite walory przyrodnicze, lecz dodatkowo szeroko rozwijana infrastruktura turystyczna a także baza noclegowa. Jeżeli interesują cię noclegowe oferty w Pieninach to pewnie w prędki sposób odszukasz dużo intrygujących miejsc noclegowych, przykładowo w hostelach, domkach lub pensjonatach oraz schroniskach turystycznych. Jeśli w szczególności ciekawi Cię kwatera w schronisku to polecamy takie miejsca, jak na przykład schronisko W Krościenisku bądź schronisko PTTK „Trzy Korony”. Powinno się też zobaczyć jakie miejsca noclegowe mają do zaoferowania hotele oraz pensjonaty, ponieważ także tych nie brak w ładnych, tajemniczych Pieninach. Naturalnie żeby wyjazd w Pieniny był bezapelacyjnie udany powinno się przedtem odkryć i zająć nocleg, gdyż w tak obleganym rejonie turystycznym zastrzeżenie noclegu na ostatnią sekundę zdoła być trochę skomplikowana. Powinno się więc uchować sobie problemów oraz zająć się tym wcześniej.