Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Pieniny, czyli doskonały pomysł na urlop

Peniny to góry leżące w południowej Polsce i północnej Słowacji, stanowiące najwyższą część długiego, porozdzielanego pasa skałek wapiennych. Jest to jeden z najbardziej uroczych zakątków w naszym Kraju.


noclegi w Pieninach
Author: adzica
Source: www.sxc.hu
Pieniny tworzą łańcuch górski o długości około 35 km i szerokości do 6 km podzielony przełomami Dunajca, charakteryzujący się dosyć łagodnym klimatem. Od południa graniczą z pasmem Magury Spiskiej, od północnej części z Gorcami i Beskidem Sądeckim.

Absorbuje Cię zamieszczony w tym serwisie materiał? Kliknij więc oprócz tego tutaj oraz przeczytaj więcej info islandia wycieczki na omawiany temat!Tereny obejmujące Pieniny w znacznej części należą do chronionych – utworzono w tym miejscu Pieniński Park Narodowy. Góry te dzielimy na następujące części: Pieniny Spiskie, Pieniny Środkowe inaczej właściwe i Pieniny Małe Z różnorodnością siedlisk i występowaniem kwaśnych wód związana jest bogata fauna. Można tu podziwiać owady niewystępujące w żadnym innym rejonie, a także znaczącą liczbę płazów i interesujące gatunki ptaków - sowy, ptaki drapieżne, wodne, leśne i polne.

Ten proponowany wpis posiada pokrewne informacje na opisywany temat. Obowiązkowo zobacz to teraz, ponieważ uzyskane informacje całkowicie Cię wciągną.

W Pieninach wyznaczono kilkadziesiąt kilometrów szlaków dla turystów. Do najbardziej cenionych z nich zaliczany jest szlak o nazwie Sokola Perć, prowadzący ze Szczawnicy na znany szczyt Trzy Korony. Owy szklak turystyczny obejmuje wyjątkowo malownicze rejony Pienin - Sokolicę, Kazalnicę i Zamkową Górę. Na Trzech Koronach można podziwiać panoramę Pienin oraz Tatry Słowackie.

Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w naszym kraju. Na atrakcyjność tych obszarów wpływają nie tylko góry i otaczające je lasy, ale również kwaśne, nasycone dwutlenkiem węgla wody mineralne potocznie określane jako szczawy. Za sprawą występowania właśnie tych wód oraz niezwykłego mikroklimatu, który panuje w Pieninach, obszar ten słynie z uzdrowisk. Znane uzdrowisko w Szczawnicy (wejdź i dowiedz się więcej) specjalizuje się głównie schorzeń związanych z górnymi drogami oddechowymi. Ale to nie tylko idealne miejsce dla kuracjuszy i zwolenników gór! Atrakcją turystyczną na skalę europejską jest przez Dunajec - tratwą lub pontonem, który przyciąga spore grono maniaków sportów z nutą adrenaliny. Doskonałą alternatywą dla tego rodzaju rozrywki są natomiast mniej ekstremalne spływy kajakowe. W okolicach Szczawnicy znajduje się również paralotnia i ciekawe szlaki rowerowe. Nie mniej interesujące są także ruiny zamku w Czorsztynie i gotycko-renesansowy zamek w Niedzicy. A na co możemy liczyć jeśli chodzi o noclegi w Pieninach? Baza noclegowa jest naprawdę spora, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Noclegi w Pieninach to nie tylko tanie pensjonaty, hotele i kwatery prywatne, ale także wyszukane apartamenty z interesującą ofertą atrakcji i zabiegów kosmetycznych i odnowy biologicznej, jak również wygodne sanatoria dla kuracjuszy. Zwolennicy survivalu również znajdą w Pieninach idealne miejsce na rozbicie namiotu!