Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jakiego wybrać kota? Wybór jest duży, ale rasy różnią się od siebie. Jaki kot będzie najbardziej odpowiedni dla ciebie?

Miłośnicy kotów są w stanie dokonywać wyboru spośród wielu wspaniałych ras. Koty pełnią bardzo zróżnicowaną pod tym kątem grupę zwierząt. Jest to efektem wzrastającego od XIX wieku zainteresowania ich hodowlą.

Kot
Author: Sam DeLong
Source: http://www.flickr.com
Kot w mieszkaniu może stać się cudownym towarzyszem, warto jednakowoż poświęcić nieco uwagi wyborowi tego zwierzaka. Które rasy cieszą się obecnie najbardziej znacznym zainteresowaniem? Oto kilka propozycji dla tych, którzy pragną mieć kota w domu i szukają ciekawej oferta dla siebie. Wiele uroku posiadają długowłose okazy. Prezentują się one wspaniale, należy jednakże pamiętać o problemach mających związek z ich pielęgnacją. Persy, które w tej kategorii cieszą się najbardziej znacznym uznaniem, z pewnością nie są zwierzakami dla każdego. Ich sierść potrzebuje starannej pielęgnacji, a ze względu na budowę ciała koty te mogą miewać dość znaczne problemy z oddychaniem - .

Zdecydowanie łatwiej zapanować nad kotami o przeciętnej długości sierści. Tu pięknie prezentują się koty birmańskie albo norweskie. Krótkowłose koty, czyli sfinksy czy koty rosyjskie, są już na pewno mniej wymagające – przynajmniej jeżeli mówimy o codziennej pielęgnacji. Znacznym zainteresowaniem wśród hodowców cieszą się rasy orientalne. Tu liderami zostają smukłe koty syjamskie, jakie jednakowoż są dość delikatne i dość ciężkie w hodowli. Mają one dość trudny charakter, a najbardziej niedobrze znoszą osamotnienie. Kot, mimo swej niezależności, wymaga opieki. Należy o tym pamiętać przy wyborze takiego zwierzaka.


Kot
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Jakiegokolwiek kota wybierzemy jedno jest pewne: nasz kot będzie dużo spał. Koty już tak po prostu mają, iż sen jest ich niezwykle istotną i niezbędną czynnością. Dlatego też niezwykle ważne są legowiska dla kotów - Warto je dobrać jak najbardziej korzystnie, aby nasz kot czuł się w takim miejscu jak najbardziej korzystnie.

Często koty same sobie odnajdują miejsca do spania, a ponadto, są to lokalizacje niespodziewane. Jednakże, każdy kot (sprawdź sklep hunter miski dla kota) powinien mieć jedno miejsce do spania, tak samo jak my posiadamy swoje łóżko. Koty są przyzwyczajone do tego rodzaju miejsca. Pamiętajmy więc o tym, ażeby przygotować tego rodzaju miejsce dla naszego kota, akceptując, że czasem oni i tak wybierze na co ma ochotę.