Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Czy meble typowe dla ogrodu będą odpowiednie na taras? W jaki sposób urządzić te dwie przestrzenie, jakiego typu proporcje zachować?

Meble do ogrodu są nieodłączną częścią naszego ogrodu, a także tarasu. Taras jednak nie jest tym samym, co ogród, a dużo ludzi na to nie patrzy. Czy meble, które zakupujemy do ogrodu będzie pasowało także na taras?


W sprzedaży jest spory wybór interesujących sprzętów, szeroki asortyment meblowy w różnych cenach powoduje, że każdy z nas może sobie pozwolić na tego typu umeblowanie. Są więc meble z plastiku, tańsze, bardziej rozpropagowane, ale dosyć szybko ulegające zniszczeniu, meble z drewna, także popularne, trwalsze, szlachetne, meble z wikliny coraz chętniej kupowane. Są także inne modele jak meble rattanowe czy meble metalowe. To czy dany rodzaj pasuje do naszego ogrodu zależy od wielu czynników. Jak umeblować taras? Przy wyborze sprzętów na taras najbardziej istotne to uwzględnić styl architektoniczny całego budynku, ponieważ meble koniecznie muszą przy nim dobrze wyglądać.

dystrybutor hamaków ogrodowych
Author: Praktikera
Source: Praktikera
Ważna jest również wielkość tarasu. Na mniejsze warto wybrać nieduże składane krzesła oraz niewielki stolik, jeśli mamy do zagospodarowania więcej miejsca to dookoła stołu o większych rozmiarach możemy ustawić bardziej obszerne krzesła z dużymi oparciami. Na dużym tarasie można również zdecydować się na leżaki, np. takie jak z meble (zobacz Kuchnie na wymiar Książenice)Na pewno meble ogrodowe powinny pasować do jego stylu. Jeśli nasz ogród ma styl naturalny to nie porywajmy się na meble plastikowe. Podobnie, jak wolimy nowoczesny styl zapomnijmy o sprzętach żeliwnych. Do ogrodu w stylu minimalistycznym doskonale wpasowują się sprzęty z aluminium, ponieważ są lżejsze od normalnych oraz nowocześniejsze. Analogicznie jak w temacie tarasu ważna jest wielkość ogrodu. Do małego nie powinniśmy wstawiać obszernych foteli czy dużego stołu. Powinniśmy pomyśleć o proporcjach, to one są szalenie ważne.


Meble w ogrodzie dobrze jest stawiać na utwardzonym podłożu, gdyż na darni będą się “wbijać” w ziemię. Jeśli mamy obszerny ogród mogliybysmy zaaranżować go bardziej interesujący sposób. Tak naprawdę poza miejscem do siedzenia powinniśmy pomyśleć o huśtawkach. Huśtawki ogrodowe doskonale się prezentują i miło się w nich spędza czas. Jeśli mamy dzieci powinniśmy pomyśleć o takich huśtawkach dla ich potrzeb.