Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak to wygląda sytuacja z tą nauką obcych języków?

W okresie socjalizmu prawie nikt (poza paroma wyjątkami) nie władał angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej opcji, trzeba było się go uczyć, gdyż nasz „bratni” sąsiad kontrolował czujnie także na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Zastany stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Nauka języka włoskiego
Author: brewbooks
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy o tym wiemy, zmiany, zmiany, upadek ustroju komunistycznego i nastanie dzikiego kapitalizmu. W szkołach na fali triumfu zaczęto rezygnować ze znienawidzonego języka rosyjskiego, zamiast tego zaczęto wdrażać inne, tym razem zachodnie języki obce. Obok języka Szekspira najczęstszymi nowymi językami obcymi były niemiecki i francuski, ale także bardzo piękny język włoski. Powstawały więc też szkoły włoskiego jak .Dzisiaj najważniejszy jest język angielski, wykładany jest wszędzie, w wielu szkołach obowiązkowy jest też drugi język. W największe ilości przypadków preferowany jest język niemiecki. To raczej zrozumiałe, Niemcy to nasz zachodni sąsiad, z którym mamy najintensywniejszą wymianę gospodarczą. W mniejsze ilości przypadków dobierany jest francuski, a jednakowoż wraca moda na – ten niepopularny po latach komunizmu – rosyjski. Obecnie jeśli spytać młodzież, jaki język obcy znają – zabrzmi zgodna odpowiedź: „wiadomo, angielski!”. Jeśli zaś takie samo pytanie skierować do trochę starszych ludzi to, jak łatwo przewidzieć, znakomita większość wymieni rosyjski.
Wiadomo, uczymy się języków, jakie w danym okresie są nam przydatne, lecz spoglądając na trendy to już za niedługo coraz więcej młodych ludzi będzie operowała także językiem rosyjskim.

Hej, sprawdź to płótna malarskie, jeśli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.Jednocześnie, dzisiaj także istnieje dosyć ciekawy trend, uczenia się języków dla samego ich brzmienia, z czystej pasji. Tak jest na pewno z językiem włoskim. Widać to w wielu miejscach, nie tylko w stolicy, gdzie włoski w Warszawie jest wykładany w wielu szkołach językowych (oferta lekcji na ). Kultura włoska, pogoda, piękne tereny, to wszystko pociąga nas bardzo, to również sprawia, że chcemy uczyć się tego wspaniałego języka.