Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Bogaty samouczek wideofilmowania z powietrza

Kadry filmowe z przestworzy, bądź sesje zdjęciowe z dużych wysokości szczególnie przyciągają uwagę widza. Przed rozejrzeniem się za firmą zajmującą się fotografowaniem z powietrza, dobrze rozeznać się w ogólnikach o powietrznym kręceniu filmów.
Kadry z powietrza są idealnym materiałem na promocję własnych usług. Profity zyskają zarówno biznesmeni (deweloperzy, właściciele gruntów) jak i większa wspólnota terytorialna (gminy, powiaty, województwa).

Filmowanie i zdjęcia z powietrza
Author: energylabsbr
Source: http://www.flickr.com
Reklama terenu z powietrza to także magnes dla gospodarstw agroturystycznych, domków letniskowych czy pensjonatów. Z drugiej strony zdjęcia z powietrza kojarzy się z kręceniem widowiskowych scen do filmów. Dzięki specjalnym wynoszącym platformom możemy cieszyć się fantastyczną jakością zdjęć kalibru 24 megapikseli i flmy zmontowanych w jakości HD.

Wykorzystanie możliwości bezzałogowego urządzenia, wynoszącego kamery i aparaty w powietrze zależy od co najmniej paru czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. W przypadku ogarnięcia jak największej powierzchni niezbędne są sprzyjające warunki pogodowe. Silne zachmurzenie na pewno nie pozwoli na wykonanie materiału. Kadrowanie przestworzy nie powinno wykonywać się też pod słońce – daje to rozmyte tło i niewidoczne efekty. Sam teren, nad którym dokonuje się podniebne kręcenie nie powinien posiadać odbiorników radiowych i telewizyjnych, czy innych wysokich zabudowań.

Jeśli dalej ciekawi Cię to zagadnienie, to odszukaj stronę a tu na pewno uzyskasz dużo informacji na przedstawiany wątek.

Niektóre firmy nie polecają kręcenia i fotografowania nad głowami zgromadzonych tłumów. Filmowaniem z powietrza interesują się telewizja, która na co dzień nie ma możliwości ciekawej i efektownej relacji z imprez plenerowych.

Filmowanie z powietrza
Author: Arne Krueger
Source: http://www.flickr.com
Cena usług uwzględnia m.in. dojazd na miejsce kręcenia, dostępność terenu, ilość wykonanych kadrów. W grę wchodzi też obróbka gotowych materiałów, poprzez odpowiednie upiększenie, wyostrzenie itp. To najpopularniejszy sposób ustalenia usługi, chyba że jednostkowe kwoty zamieszczone są w cennikach firm na stronach internetowych- polecam:.

Aby móc realizować materiał z powietrza firmy zmuszone są do otrzymania specjalnej licencji w zakresie usług powietrznych. Wydaje ją specjalna jednostka od lotów cywilnych w Warszawie.