Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jak zmieniły się gry komputerowe po rozpowszechnieniu internetu, przegląd najbardziej popularnych gier strategicznych.

Jedną z najbardziej popularnych współcześnie form rozrywki są gry komputerowe. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli jakiś sprzęt będzie się nadawał do tego, aby go wykorzystać do zabawy, to na pewno wykorzystany on zostanie, a przecież komputery idealnie będą się do tego nadawać. Coraz mocniejsze karty graficzne i algorytmy wyświetlania sprawiają, że współczesne gry zachwycają możliwościami graficznymi, lecz nie da się im też odmówić dużej grywalności.
zobacz tu
Bez przerwy pojawiają się kolejne tytuły w sprzedaży, czy to jako zupełnie nowe gry, czy też wznowienie starych hitów. Do rozwoju gier w dużym stopniu przyczynił się internet, dając graczom zupełnie nowe możliwości. Wcześniej gry były instalowane na komputerze z płytek, i co najwyżej można było zagrać z kolegami w sieci wewnętrznej. Dzisiaj internet znosi wszelakie bariery, dzięki temu że gry chodzą na maszynach producenta, to jest nieograniczony dostęp do nich - nie będzie żadnego problemu, aby pograć z ludźmi z innych krajów czy nawet kontynentów.

Do najpopularniejszych gier zaliczają się gry strategiczne na komputer. W nich raczej się nie liczy szybkie klikanie w klawiaturę czy przyciski myszy, ale umiejętności strategiczne i taktyczne. Oczywiście szybkie podejmowanie decyzji także ma duże znaczenie, bo często te gry odbywają się w czasie rzeczywistym, ale dużo istotniejszą rolę odgrywa obranie najlepszej do okoliczności strategii. Gracz wciela się w tych grach w rolę dowodzącego jakimiś zasobami, na przykład wojskowymi oddziałami czy mieszkańcami miasta.Scena z gry
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Podczas gry trzeba swoje zasoby rozwijać jak się tylko da, równocześnie pamiętając o tym, że pozostali gracze mogą w tym czasami dość skutecznie przeszkadzać. Jedną z najbardziej popularnych gier tego gatunku w wersji mobilnej jest Heroes Online (więcej). Gra ta jest kolejnym wydaniem jednego z największych przebojów z tego gatunku na tradycyjne komputery, i czerpie z niej wszystko to, co najlepsze. Doskonała grafika i bardzo duża grywalność powodują, że jest to dzisiaj jedna z bardziej popularnych gier z tej rodziny.