Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Waga wędkarska - czy pożądane byłoby inwestować w ów wyrób?

Każdy wędkarz, wybierając się na łowienie ryb, marzy o ogromnej rybie, jaką można się pochwalić familii, a szczególnie kolegom. Historie o rzadkich okazach są przekazywane z wielką satysfakcją. Zwykle rozmiar złowionej ryby uwidocznia się dłońmi. Co aczkolwiek wtedy, jeżeli pragniemy wiedzieć, jaką masę miała nasza ofiara?

zobacz tu
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wielce popularne są wagi mechaniczne. Nie trzeba do nich bateryjki, więc tym samym nie należy się troszczyć o ich naładowanie. Są banalne w obsłudze, a do tego sporo z nich ma rozkręcaną miarkę o długości jednego metra. Pozwala nam to na natychmiastowe zmierzenie złowionej ryby. W ofercie rynkowej są tego typu wagi, jakie pokazują nam ciężar obciążenie olimpijskie zdobyczy do dwudziestu lub czterdziestu kilogramów. Warto namyślić się na jakie wypady będziemy jeździć, żeby nie okazało się, iż miara nie ogarnie masy ryby. Waga wędkarska nie jest duża, zajmuje malutko miejsca, można ją nosić w większej kieszeni bluzy - link. Tego rodzaju wagi mają także użytek w mieszkaniu lub ogródku, więc są wielozadaniowe. Jeżeli chodzi o inny rodzaj, jakimi są sprzęty elektroniczne do mierzenia masy, posiadają zarówno metrowe miarki. Poniektóre posiadają profilowane uchwyty dopasowane do ręki, aby prościej można było zważyć złowione ofiary. Przy nabyciu dobrze jest zwrócić uwagę, czy ekran jest podświetlany. Zezwoli to na eksploatację wagi podczas połowów w nocy i przy słabej widzialności, bez potrzeby użycia latarki. Światło z reguły gaśnie automatycznie po 10 sekundach, co oszczędza baterię. Ich skala to w większości wypadków do dwudziestu pięciu kilogramów, ale są również rodzaje, którymi zważymy rybę czterdziesto-kilogramową. Ich atutem jest funkcja tarowania i utrwalania wyników. Dzięki temu można swobodnie w każdym punkcie po pewnym czasie pochwalić się swoim uzyskiem. Nieraz pożyteczną funkcją jest także konwersja jednostek. Nie raz bowiem zdarzają się wycieczki za granicę na ryby i zagraniczniacy chcąc admirować okaz nie będą czasem mogli dowiedzieć się stricte ile on waży.

wędkarstwo
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście każdy wie, iż najistotniejszym sprzętem podczas wycieczki na ryby jest wędka. Bez niej nic nie uczynimy, chyba, że planujemy łowić rękami bądź za usługą sieci. Chcąc jednak pochwalić się prywatnym unikatem, a również samemu w detalach mieć pojęcie, jaki wynik uzyskaliśmy, wskazane jest aby zainwestować w przyrząd, jakim jest waga wędkarska. Przyzwoli ona nam na zarejestrowanie wyników i także czasami przyda się w gospodarstwie domowym.