Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób prezentuje się wysokiej klasy hotel? Jak się powinien prezentować, jakie musi mieć wyposażenie?

Hotele pięciogwiazdkowe to noclegi o najistotniejszym standardzie. Za jedną dobę gość musi zapłacić duże kwoty, z tego również względu może oczekiwać tym bardziej wspaniałych, a nawet luksusowych warunków. Z tego tekstu będziesz wiedział, jakiego rodzaju meble i sprzęty powinny znaleźć się w pokoju znajdującym się w tego typu hotelu.

Pokój hotelowy
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Na początku warto poznać, jakie najmniejsze wymiary powinny mieć poszczególne pokoje w hotelu pięciogwiazdkowym.

Przygotowaliśmy dla Ciebie istotny artykuł (https://naturalhotel.pl/nasze-pokoje) - tam znajdziesz masę ciekawych artykułów oraz postów. Nie zwlekaj tylko loguj się!

Powierzchnia pokoju dla jednej osoby wynosić musi co najmniej 14 m2, dwuosobowego – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Warto przejść do mebli. W pokoju który znajduje się w hotelu o najwyższym standardzie łóżko jednoosobowe musi mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe z kolei 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku musi znaleźć się szafka nocna lub stolik.

W skład wyposażenia tego rodzaju pokoju musi wejść stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj inne tego typu materiały - one także są godne uwagi.

Szafa, która została przeznaczona jest do magazynowania ubrań gościa musi posiadać głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i zostać zaopatrzona w odpowiednią ilość wieszaczków (co najmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego typu pokoju nie może też zabraknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Konieczna jest także obecność wieszaka do wieszania odzieży wierzchniej, lustra a także bagażnika hotelowego, który został przeznaczony jest do przewiezienia torby podróżnej gościa.


Jeżeli chodzi o oświetlenie fragmentu pokoju w hotelu pięciogwiazdkowym, to w każdej z nich powinnyznaleźć minimum trzy lampy sufitowe oraz po jednej lampce nocnej przy każdym z łóżek. W skład wyposażenia dodatkowego muszą wchodzić kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan albo wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przyrządy do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania oraz popielniczka.

Polecane jest również ulokowanie w tego typu pokoju elementów dekoracyjnych, które upiększą pokój. Tego rodzaju wyposażenie powinien zawierać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To gwarancja pełnego zadowolenia.