Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób najlepiej karmić naszego psa?

Gdy w naszym domu po raz pierwszy pojawi się pies, z pewnością chcemy dbać o niego jak najlepiej. Jedną z podstawowych zadań jest odpowiednie żywienie czworonoga. Warto wybrać - często metodą prób i błędów - to, co jest najkorzystniejsze dla psa. W jaki sposób dobrze karmić naszego zwierzaka?

Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto przyjrzeć się produktom, które na pewno nie są dobre, co więcej naprawdę szkodzą. Głównie pies nie może jeść czekolady. Ma ona w sobie teobrominę, substancję toksyczną, która sprawia, przyśpieszenie akcji serca oraz zaburza pracę układu oddechowego. Natomiast czosnek, cebula czy wszystkie pochodne to nośnik dwusiarczków, w związku z którymi czerwone krwinki rozpadają się. Sól nie jest niezbędna zwierzakowi, zdecydowanie wystarczy to, co dodane jest do karmy, dlatego też nie należy podawać psu posolonych lub pikantnych potraw. Winogrona i ich suszona wersja źle wpływają na nerki. Wymienionych produktów na pewno należy unikać.

Warto także pamiętać, że nie istnieje jedyna prawidłowa dieta dla czworonogów. Każdy z nich ma inny organizm. Najczęściej kupowana karma ma wszystkie niezbędne składniki, jednak każdy pis będzie reagował odmiennie na każdą odmianę.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-golebie/109), pod jakim znajdziesz niezbędne Ci dane - zobacz, że Cię zainteresują na długo.

Na początku warto nieco eksperymentować, żeby być pewnym, co jest najlepsze dla naszego psa. Trzeba jednak przy tym mieć na uwadze, że gwałtowne zmienianie karm nie jest dobre dla jego żołądka. Jeśli jednak pomieszamy karmy przed zamianą, pies przysmaki dla psa prozoo.pl zyska czas na przyzwyczajenie się do nowych składników. Warto monitorować oferty karm online, gdyż tą drogą można zakupić je znacznie taniej.Karmy dla zwierząt
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
Należy wpisać w wyszukiwarkę słowa "karmy dla psów" czy uzupełnić o nazwę wybranej firmy, np. "karma dla psa Animonda". Możemy nabyć również duże, jednak bardzo dobre karmy. Jeżeli interesuje nas taka oferta, wymagania spełnia przykładowo karma Brit. Nie zapominajmy, że dieta powinna być zbilansowana. W innym razie czworonóg może stać się zbyt gruby, co odbije się w jego zdrowiu. Niezwykle istotna jest regularność karmienia, która może sprawić, że pupil nadmiernie schudnie. To bardzo ważne, aby obserwować wagę psa i jego reakcje na wszelakie pokarmy. Karmę tego producenta znajdziesz tutaj - karmy Animonda

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to bardzo odpowiedzialne zadanie, jednak czas sprawi, że będzie nawykiem i na pewno nie sprawi znacznych kłopotów. Radość i bezinteresowne oddanie zwierzaka właścicielowi stanie się przyjaźnią na długi czas i na pewno wynagrodzi cały trud.