Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/marincountybirding.com/includes/menu.inc).

Jedna z mądrzejszych ras psów

Mastif tybetański jest bardzo ładną oraz niezwykle oryginalną rasą piesków, jego szczeniaki oceniane są jako nader cudne oraz kolokwialnie pisząc urocze psy.
Sama rasa jest zaliczana do gromady tak zwanych molosów w modelu górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do zapędzania zwierząt oraz stróżowania, oprócz tego dzisiaj, hoduje się taką rasę w charakterze psa na wystawy oraz psa policyjnego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są pieskami o niesamowicie dziarskim temperamencie, przejawiające inklinację do hegemonii. Jednakowoż, są to naprawdę przyjacielskie i skore do zabawy czworonogi. Nawet po dłuższym czasie wychowania, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na zabawę (więcej na ten temat tu).Jeśli odpowiednio podejdzie się do hodowli oraz edukowania tego czworonoga, potrafi on być zdecydowanie stałym psem, dostosowującym się do poleceń, dzielnym a także dyskretnym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najmądrzejszych oraz w największym stopniu czujnych ras czworonogów, sporadycznie przejawiającej zachowania agresywne, aczkolwiek jest to jednocześnie rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na ewentualne niebezpieczeństwo.

tibetan mastiff
Author: lgrvv
Source: http://www.flickr.com
Należałoby więc kupić sobie takiego psa, istotnie może on okazać się świetnym a także lojalnym towarzyszem.

Istnieje dość dużo odmiennych teorii na temat pochodzenia mastifa tybetańskiego. Przyczyn takiego stanu powinniśmy poszukiwać w tym, iż Tybet przez długie okresy znajdował się w dość znacznej izolacji od pozostałych narodów, więc prawda nie do końca jest poznana.

Ten ciekawy artykuł opracowywaliśmy dla Ciebie niezwykle starannie. Myślimy, że Ci się spodoba i przejdziesz na naszą kolejną stronę.

Możemy jednakowoż ukazać najbardziej zgodne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), oznacza psa „trzymanego na uwięzi”. Taki zwrot dość celnie oddaje użytkowość takiego zwierzęcia. W nocy bowiem pilnował on zwierząt hodowlanych, natomiast w okresie dnia musiał być przywiązywany, gdyż odznaczał się znaczną agresywnością. Arystoteles na przykład wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), jakie z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd błyskawicznie rozprzestrzenił się na tereny Persów.